/  / Opel Mokka na ratunek

Opel Mokka na ratunek

null
© Opel
null

Opel Mokka – model bardzo popularny na rynku nowych osobówek w Polsce – doczekał się wersji, z której mogą korzystać służby ratownicze.

Najnowszym modelem w ofercie firmy Opel dla służb ratujących życie jest Mokka, wyposażona w turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 136 KM wraz z napędem na wszystkie koła. To auto pomocnicze, które nadaje się dla służb technicznych asystujących przy usuwaniu skutków wypadku.

Mokka w specjalnej wersji ratowniczej – przebudowana przez dział Opel Special Vehicles i Sortimo – przyciąga uwagę systemem sygnalizacji z diodowymi światłami błyskowymi z przodu i światłami ostrzegawczymi z tyłu oraz jaskrawoczerwoną folią na nadwoziu. Mokka posiada również instalację umożliwiającą montaż urządzeń do łączności analogowej i cyfrowej, w tym wielofunkcyjną antenę dachową.

Ogromną zaletą pojazdu jest możliwość dowiezienia nim sprzętu technicznego – takiego jak nożyce czy rozwieracze hydrauliczne – bezpośrednio na miejsce wypadku, gdzie normalnie nie mogłyby dotrzeć większe vany ani samochody ciężarowe.

W wyposażeniu Mokki jest również plecak ratowniczy z wyposażeniem umożliwiającym udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku.

Opisana wersja Opla Mokki powstała z myślą o targach sprzętu i pojazdów dla służb ratowniczych RETTmobil 2015.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane