/  / Opel Mokka musi do serwisu

Opel Mokka musi do serwisu

UOKIK|
null
© Opel
null

Importer niemieckiej marki wzywa do serwisu klientów jeżdżących modelem Opel Mokka. W aucie wykryto dwie możliwe usterki fabryczne.

Według informacji producenta, w niektórych egzemplarzach Mokki napinacze pasów bezpieczeństwa na przednich siedzeniach mogą działać nieprawidłowo. Przy ewentualnej kolizji pasy zadziałają, jednak napinacze mogą dodatkowo zacisnąć pas, ale nie zablokować go wystarczająco i pod ciężarem pasażera wrócą do pozycji sprzed zadziałania napinaczy pasów. W takiej sytuacji układ nie jest w pełni zdolny do zabezpieczenia przed skutkami kolizji w zakresie przewidzianym przez producenta samochodu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 567 Opli (PATRZ TUTAJ).

Ponadto zachodzi podejrzenie, że w modelu Opel Mokka zamontowano kolumny kierownicze o nieprawidłowym działaniu. Wadliwy czujnik momentu obrotowego – wchodzący w skład kolumny – może doprowadzić do utraty wspomagania kierownicy. Zdaniem producenta, zaistniały problem nie wpływa jednak bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowników pojazdu, gdyż układ kierowniczy działa dalej, jednak wymaga użycia większej siły.

W skutek możliwej usterki kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 96 samochodów Opel Mokka (PATRZ TUTAJ).

Klienci otrzymają powiadomienie o konieczności wizyty w ASO celem sprawdzenia auta oraz przeprowadzenia stosownych czynności serwisowych – jeśli będzie to uzasadnione.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane