/  / Opel Mokka idzie jak burza

Opel Mokka idzie jak burza

null
© Opel
null

W ciągu zaledwie 18 miesięcy na model Opel Mokka złożyło zamówienie aż 200 000 klientów z całej Europy. Na rynku polskim samochód można kupić w promocji już od 63 900 złotych.

Sprzedaż Mokki w Europie podwoiła się w niecały rok po osiągnięciu w kwietniu 2013 zakładanej wielkości sprzedaży, wynoszącej 100 000 egzemplarzy. Obecnie model zajmuje trzecie miejsce w Europie wśród subkompaktowych SUV-ów, a jego udział w omawianym segmencie wynosi około 11,3%.

Mokka jest niekwestionowanym liderem w krajach skandynawskich: zarówno w Finlandii, jak i Norwegii wiedzie prym w swoim segmencie, z udziałem rynkowym wynoszącym odpowiednio 24% oraz 21%. Z kolei w Wielkiej Brytanii udział Mokki w tej kategorii wynosi 17%.

W Niemczech Mokka jest na szczycie całego segmentu SUV: prawie 12% udziału w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku daje Oplowi pierwsze miejsce, zgodnie z danymi niemieckiego KBA.

Również w Polsce popularność Opla Mokki rośnie: tylko w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku sprzedaż modelu wzrosła o 156% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, osiągnąwszy poziom 366 sztuk.

Na rynku polskim najtańsza wersja Mokki dostępna jest w cenie katalogowej od 67 900 zł: to odmiana Active z napędem na przednie koła, silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM oraz z 5-stopniową ręczną skrzynią biegów, wyposażona standardowo m.in. w klimatyzację oraz system audio.

Obecnie dzięki promocji samochód Opla rocznik 2014 można kupić już od 63 900 złotych (PATRZ TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane