/  / Opel Meriva ze Złotą Plakietką TUV

Opel Meriva ze Złotą Plakietką TUV

Opel|
null
© Opel
null

Marka Opel to gwarancja przestronności i minimalnej liczby usterek. Kierowca Merivy wybierający się na przegląd generalny TUV (Niemiecki Urząd Dozoru Technicznego) może polegać na swoim samochodzie. Nie ma co do tego wątpliwości, gdyż Meriva bez najmniejszych problemów przejdzie badanie techniczne.

Potwierdza to nowy raport TUV 2014, w którym niemieccy eksperci wskazali Opla Merivę jako samochód z najmniejszą liczbą usterek i przyznali mu dlatego Złotą Plakietkę TUV.

Raport TUV pojawił się w grudniowym numerze czasopisma motoryzacyjnego Auto Bild z entuzjastycznym komentarzem: "Powrót Opla. I to w jakim stylu! Triumf producenta z Hesji dzięki Merivie".

Raport usterkowości TUV 2014

Minimalny wskaźnik usterkowości (4,2%) przyniósł miejskiemu minivanowi zwycięstwo w kategorii pojazdów dwu- i trzyletnich, w której pokonał on tak mocnych rywali jak Mazda (4,6%), Toyota (4,8%), Porsche (5,2%) oraz BMW i Audi (po 5,5%).

"Meriva to typowy Opel. Dzięki wyjątkowo elastycznemu i perfekcyjnie pod względem ergonomii zaprojektowanemu wnętrzu jest on prawdziwym zwycięzcą. W tym roku zajął on już pierwsze miejsce w swojej klasie w ankiecie zadowolenia klientów JD Power, a teraz lista sukcesów powiększyła się o Złotą Plakietkę TUV. Nasz dobrze znany slogan "Opel. Niezawodny." po raz kolejny okazał się jak najbardziej trafny - skomentował Thomas Simon, wiceprezes ds. jakości w firmie Opel.

"W styczniu nowa Meriva będzie dostępna z oszczędnym i cichym silnikiem wysokoprężnym, nowoczesnym systemem multimedialnym oraz mnóstwem eleganckich chromowanych detali. Nasz mały minivan przysporzy nam wielu zadowolonych klientów - dodał Simon.

Oprócz Merivy za mało usterkowe zostały uznane jeszcze trzy inne modele Opla, które sklasyfikowano w Top-50 rankingu samochodów dwu- i trzyletnich: Astra, Agila oraz Insignia znalazły się w górnym sektorze oceny TUV.

Astra, ulokowana na 16-tym miejscu, aż o siedem pozycji wyprzedziła swojego największego rywala, czyli VW Golfa (23. miejsce).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane