/  / Opel Meriva z nowym dieslem

CENY | Opel Meriva z nowym dieslem

Opel|
null
© Opel
null

Turbodoładowany silnik 1.6 CDTI o mocy maksymalnej 95 KM uzupełnia ofertę jednostek wysokoprężnych w Oplu Merivie. W aucie występuje standardowo układ start/stop.

W gamie silnikowej Opla Merivy figuruje konstrukcja 1.6 CDTI dostępna od teraz w trzech wersjach różniących się mocą: 136 KM, 110 KM oraz najnowszej, która rozwija 95 KM. Podstawowa jednostka uzupełnia trio silników wysokoprężnych nowej generacji, wyróżniających się umiarkowanym zużyciem paliwa, wysoką kulturą pracy, a także niską emisją hałasu. Silnik 1.6 CDTI Opla nie bez powodu jest nazywany "cichym dieslem".

Zupełnie nowa wersja silnika 1.6 CDTI, rozwijająca moc 95 KM, jest standardowo wyposażona w system Start/Stop oraz dostępna z 6-biegową przekładnią manualną o obniżonym tarciu wewnętrznym. Zastępuje ona diesla 1.3 poprzedniej generacji; zapewnia taką samą moc oraz zwiększony o 100 Nm (do 280 Nm) maksymalny moment obrotowy.

Jak podkreśla producent, nowa wersja cichego diesla zużywa także mniej paliwa: motor zadowala się średnio około 4 litrami paliwa na 100 kilometrów w cyklu mieszanym i emituje tylko 105 gramów CO2 na kilometr (4 gramy mniej od poprzednika). Dzięki takim parametrom Meriva otrzymała w Niemczech najwyższą ocenę efektywności energetycznej A+.

Meriva z podstawowym silnikiem wysokoprężnym jest teraz dostępna w promocyjnej cenie już od 62 350 złotych (cena detaliczna uwzględniająca aktualną promocję w kwocie 5 000 złotych).

Meriva 1.6 CDTI spełnia już przyszłe normy emisji Euro 6. Za niezbędne ograniczenie zawartości tlenków azotu w spalinach odpowiada system pochłaniania tych związków w trakcie spalania ubogiej mieszanki (LNT). Tlenki azotu są magazynowane w specjalnym katalizatorze LNT. Po wykorzystaniu pojemności katalizatora układ sterowania silnikiem automatycznie uruchamia proces regeneracji.

System LNT stosowany w samochodach marki Opel jest całkowicie bezobsługowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane