/  / Opel Insignia na ratunek

Opel Insignia na ratunek

Opel|
null
© Opel
null

Oto Opel Insignia Country Tourer jako pojazd ratownictwa medycznego. Wspomnianą wersję zaprezentowano na targach branżowych RETTmobil 2014 w Fuldzie (14-16 maja).

Zależna od firmy Opel spółka Opel Special Vehicles GmbH zrealizowała przebudowę modelu Insignia Country Tourer na przyciągający wzrok pojazd ratownictwa medycznego. Odblaskowa i jaskrawa czerwień nadwozia, niebieskie litery "Ambulance" na przednich drzwiach i pokrywie silnika, dwa LED-owe światła błyskowe z przodu oraz tylne światła ostrzegawcze i pomarańczowe światła błyskowe w tylnej części dachu nie pozostawiają wątpliwości co do specjalistycznego przeznaczenia tego dynamicznego kombi.

Wyposażenie wnętrza obejmuje układ elektryczny o napięciu 230 V, moduł obejścia zapłonu, przygotowanie do montażu analogowej i cyfrowej radiostacji, a także miejsce do przechowywania danych o wypadku.

Dostępne są różne wersje systemów sygnalizacyjnych dla pojazdów uprzywilejowanych.

Insignia Country Tourer sprawdza się nie tylko jako pojazd ratownictwa medycznego; spełnia ona również wszelkie wymagania stawiane pojazdom dowodzenia straży pożarnej. Tę akurat wersję goście targów RETTmobil 2014 mogą obejrzeć na ekspozycji firmy Sortimo International GmbH. Czerwono-biało-żółte nadwozie oraz napis "Fire Brigade" (straż pożarna) na masce i drzwiach Insignii, duży i wyraźny numer alarmowy 112, a także światła pojazdu uprzywilejowanego na dachu są dobrze widoczne nawet z daleka.

W obydwu wersjach Insignii Country Tourer uwagę zwraca specjalny firmowy krój czcionki w numerze 112.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane