/  / Opel Grandland X na pierwszych zdjęciach

Opel Grandland X na pierwszych zdjęciach

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto kolejna nowość w szybko powiększającej się rodzinie oplowskich SUV-ów. Grandland pojawi się na rynku jesienią, a do jego atutów należy modna stylistyka oraz oferta przydatnych systemów wsparcia kierowcy.

Od strony stylistycznej Opel Grandland X wyraźnie nawiązuje do innych nowych modeli spod znaku srebrnej błyskawicy. Uwagę zwraca m.in. kształt atrapy chłodnicy z chromowaną wstawką podobną do akcentu z Insignii oraz wąskie reflektory LED z motywem podwójnego skrzydła.

Grandland mierzy od zderzaka do zderzaka 4477 milimetrów, a do tego dorzuca 1844 mm szerokości, 1636 mm wysokości oraz 2675 mm rozstawu osi. W zależności od ustawienia siedzeń bagażnik jest w stanie pomieścić od 514 do maksymalnie nawet 1652 litrów.

Na liście wyposażenia pojawią się takie udogodnienia jak m.in. adaptacyjny tempomat z funkcją wykrywania pieszych, automatyczne hamowanie awaryjne, monitoring poziomu zmęczenia kierowcy, asystent parkowania i kamera 360°, jak również ergonomiczne fotele z atestem AGR, kierownica i fotele z funkcją podgrzewania czy klapa bagażnika, którą można otwierać ruchem stopy.Poprawia przyczepność
Jako opcję do Grandlanda będzie można dokupić ponadto elektroniczny system Grip Control, który zwłaszcza w przypadku zastosowania opon błotno-śniegowych wyraźnie poprawia trakcję w różnych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru pięć trybów jazdy. System dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednią oś, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów komputer koryguje także punkty zmiany przełożenia i reakcję przepustnicy.

Opel Grandland X pojawi się premiero na tegorocznym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie (14–24 września).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane