/  / Opel Corsa zużyje jedynie 3,1 l

Opel Corsa zużyje jedynie 3,1 l

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Opel Corsa z silnikiem 1.3 CDTI ecoFLEX o mocy 95 KM, wyposażony standardowo w system Start/Stop oraz układ odzyskiwania energii przy hamowani i nową przekładnię Easytronic 3.0, emituje jedynie 82 gramów CO2 na kilometr.

Bardzo dobrą dynamikę i przyspieszenie już od niskich obrotów, ma zapewnić gruntownie zmodernizowany silnik wysokoprężny rozwijający moc 70 kW/95 KM i maksymalny moment obrotowy 190 Nm w przedziale 1750–3500 obr./min w połączeniu z turbosprężarką najnowszej generacji. Pompa cieczy chłodzącej włączana tylko w razie potrzeby oraz pompa oleju o zmiennym wydatku przyczyniają się do redukcji emisji CO2. Zużycie paliwa spadło do 3,1 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym, a zamówienia na tą wersję można będzie składać już na wiosnę.

Pięciobiegowa przekładnia Easytronic 3.0 waży mniej i ma mniejsze wewnętrzne tarcie niż tradycyjna przekładnia automatyczna. Easytronic 3.0 jest konstrukcją opartą na manualnej przekładni zoptymalizowanej do współpracy z mniejszymi silnikami, która automatycznie wybiera bieg zapewniający najbardziej ekonomiczną jazdę. Zautomatyzowanej przekładni towarzyszy system Start/Stop.

Inżynierowie firmy Opel opracowali specjalny zestaw kół zębatych do zautomatyzowanej skrzyni biegów. Długie przełożenia pięciobiegowej skrzyni umożliwiają jazdę z niższą prędkością obrotową silnika, który nawet w czasie szybkiego ruchu po autostradzie emituje mniejszy hałas.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane