/  / Opel Cascada i 200 koni pod maską

Opel Cascada i 200 koni pod maską

null
© Opel
null

Opel wprowadza na rynek kabriolet Cascada wyposażony w nową, 200-konną wersję silnika Ecotec 1.6 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Prędkość maksymalna to ponad 230 km/h.

Jako flagowa jednostka benzynowa w gamie Cascady, nowy silnik o pojemności 1,6 litra jest w stanie rozwinąć maksymalny moment obrotowy 300Nm dzięki funkcji overboost. Według danych fabrycznych, kierowca jest w stanie rozpędzić się do 235 km/h. Średnie spalanie w cyklu mieszanym to około 6,7 l/100 km (emisja CO2 to 158 g/km).

Najmocniejsza Cascada w wersji Cosmo z podstawowym wyposażeniem kosztuje 126 200 złotych.

Wśród nowych opcji znalazły się m.in. dwa nowe kolory nadwozia z kolekcji przygotowanej na 2014 r. Do dotychczas oferowanych dziesięciu lakierów dołączyły elegancka szmaragdowa zieleń (Emerald) i klasyczny odcień srebra (Magnetic).

Ponadto wysokiej jakości miękki dach tego całorocznego kabrioletu, otwierający się nawet w czasie jazdy z prędkością do 50 km/h w ciągu 17 sekund, można teraz zamówić w jeszcze jednym, czwartym kolorze Khaki Grey.

W kokpicie Cascady zainstalowano nowoczesny, przyjazny dla użytkownika i szybki system multimedialny IntelliLink. Dzięki niemu kierowca i pasażerowie mogą połączyć swoje smartfony z samochodem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane