/  / Opel Astra V – Kombi też musi być

Opel Astra V – Kombi też musi być

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Zainteresowanie klientów Astrą V jest duże – a będzie jeszcze większe, gdy do sprzedaży wejdzie kombi. Właśnie nowiutka wersja Astra Sports Tourer już w październiku zadebiutuje na rynku w Niemczech.

Najnowsza generacja Astry kombi ma takie same wymiary zewnętrzne jak poprzednik: długość 4702 mm, szerokość 1871 mm (po złożeniu bocznych lusterek) oraz 1499 mm na wysokość. Mimo to jednak oferuje więcej miejsca w przedziale pasażerskim oraz w bagażniku. Przestrzeń nad głową kierowcy powiększyła się natomiast o 26 milimetrów, a osoby podróżujące z tyłu mają o 28 milimetrów więcej miejsca na nogi.

Wygodne otwieranie bagażnika
Po raz pierwszy w Astrze kombi zastosowano klapę bagażnika, którą można otworzyć bezdotykowo i bez pilota centralnego zamka. W egzemplarzach wyposażonych w system bezkluczykowego otwierania wystarczy pod tylnym zderzakiem wykonać ruch stopą podobny do kopnięcia, aby klapa bagażnika sama się otworzyła. Powtórzenie tego ruchu spowoduje zamknięcie klapy. System jednocześnie wykrywa ewentualne przeszkody i w razie potrzeby zatrzymuje mechanizm.

Tylną klapę można również otworzyć w sposób tradycyjny, czyli przełącznikiem w kabinie po stronie kierowcy lub pilotem zdalnego sterowania.

Do nowej Astry Sports Tourer można zapakować bagaż o objętości maksymalnie 1630 litrów.

Kombi posiada tylną kanapę opcjonalnie składaną w proporcji 40/20/40, umożliwiającą elastyczne powiększenie przestrzeni bagażowej. W bezpiecznym zamocowaniu przewożonego bagażu oraz utrzymaniu porządku w bagażniku pomagają akcesoria FlexOrganizer takie jak boczne relingi, siatki dzielące przestrzeń i różne elementy mocujące.



Magnez na klientów flotowych
Na Sports Tourera przypada około 30% sprzedaży modelu Astra w Europie. Głównymi klientami są użytkownicy flotowi, a także rodziny, którym zależy na połączeniu dużej pojemności bagażnika z wysokim komfortem jazdy. Największymi rynkami zbytu dla kompaktowego Opla są Niemcy, Wielka Brytania oraz Włochy.

W Niemczech zamówienia na nową Astrę Sports Tourer będą przyjmowane od 10 października. Później Opel w tej odmianie trafi także do innych krajów europejskich.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane