/  / Opel Astra pełen temperamentu

Opel Astra pełen temperamentu

OPEL|
null
© Opel
null

Opel przedstawia najnowszą Astrę OPC jako wyścigowy wariant do jazdy po drogach publicznych i torze wyścigowym. Auto ujrzy światło dzienne podczas targów w Genewie (6-16 marca).

Podczas wystawy Genewa 2014 Opel przedstawi samochód sportowy będący kontynuacją koncepcyjnej Astry OPC X-treme z roku 2002. Zarówno wtedy, jak i teraz ten sportowy samochód trafił z torów wyścigowych na drogi publiczne.

Prezentowany 12 lat temu czerwony model OPC X-treme pozostał projektem studyjnym, natomiast nowy Extreme w barwach typowych dla samochodów sportowych Opla ma być podstawą do uruchomienia krótkoseryjnej produkcji.

Opel Astra OPC Extreme jest bezpośrednim następcą wyścigowej Astry OPC Cup z wyścigu Nurburgring Endurance Championship (VLN), który może jednak legalnie jeździć po drogach publicznych. Wysokiej jakości karbonowe komponenty zmniejszają ciężar pojazdu w porównaniu z 280-konną Astrą OPC wprowadzoną na rynek w 2012 r.

Opel zapowiada, że integrowana rama bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają wyposażenie takie jak w samochodach wyścigowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane