/  / Opel Astra OPC dostępny od 127 950 zł

Opel Astra OPC dostępny od 127 950 zł

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Opel Astra OPC kosztuje w Polsce od 127 950 zł. Zamówienia na ten model można składać w salonach dealerskich od połowy lipca.

Podczas międzynarodowego salonu w Genewie miała miejsce światowa premiera wysoce wyczynowej wersji Astry GTC, czyli nowej Astry OPC. Benzynowy silnik modelu OPC z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, o mocy wynoszącej 206 kW/280 KM i o pojemności 2,0 l, dostarcza maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm, przyspieszenie od zera do 100km/h w zaledwie 6,0 sekund i prędkość maksymalną wynoszącą 250 km/h. Astra po raz pierwszy osiąga taką prędkość.

Jedną z głównych zalet Astry OPC jest wysoce wydajne zawieszenie z kolumnami High Performance Struts (HiPerStruts), które sprawia, że samochód zapewnia bezkompromisową moc. W połączeniu z układem podwozia FlexRide, charakteryzującym się trybem jazdy Sport i OPC, Astra OPC zapewnia ponadprzeciętne możliwości jazdy. Tryb standardowy gwarantuje wysoki komfort jazdy, a specjalny tryb sportowy znacznie większą zrywność.

Ustawiając tryb OPC, kierowca przenosi się w trzeci wymiar: reakcja kierownicy i pedału gazu jest natychmiastowa, a podwozie umożliwia dynamiczną jazdę.

Na tym nie koniec. Model OPC zrobił dodatkowy krok naprzód. Został wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu na osi przedniej, który daje autu jeszcze większą stabilność, lepsze panowanie nad pojazdem i trakcję; innymi słowy, samochód ma lepszą przyczepność podczas jazdy na ostrych zakrętach z dużą prędkością, nawet w warunkach mokrej nawierzchni.

Astra OPC jest także wyposażona w nowe, wyczynowe fotele typu kubełkowego z zaawansowaną technologią. Oba przednie fotele zwiększają sportowe i dynamiczne wrażenia jazdy dzięki zastosowaniu lekkiego materiału, obniżonego siedziska i udoskonalonych oparć bocznych. Szkielet nowego fotela jest o 45% lżejszy od szkieletu fotela konwencjonalnego.

Żaden inny producent na świecie nie zastosował w samochodzie produkcyjnym organicznego materiału kompozytowego formowanego wtryskowo. Nowy fotel można ustawić w 18 różnych konfiguracjach.

Wszystkie wyjątkowe dla Opla nowe technologie OPC muszą być poddane testowi wytrzymałości na dystansie 10 000 km na słynnym torze wyścigowym Nurburgring w Niemczech. 10 000 km jazdy w surowych warunkach na północnej pętli toru odpowiada 180 000 km jazdy w warunkach normalnych.

Astra OPC produkowana jest wyłącznie w zakładzie General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. W Polsce zamówienia na ten model można składać w salonach Opla od połowy lipca.

Ceny Astry OPC zaczynają się od 127 950 złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane