/  / Opel Adam S od 67 400 złotych

CENY | Opel Adam S od 67 400 złotych

null
© Opel
null

Opel Adam S to kolejna wersja modelowa, która dołącza do gamy modnego malucha spod znaku błyskawicy. Ceny Adama S na polskim rynku zaczynają się od 67 400 złotych.

Wersję Opel Adam S napędza silnik 1.4 Turbo ECOTEC o mocy 150 KM, przy momencie obrotowym rosnącym do maksymalnie 220 Nm. Konfigurując tę jednostkę napędową, konstruktorzy postanowili zoptymalizować jej elastyczność pod kątem przyjemności z jazdy po krętych drogach poza miastem. Turbodoładowany benzyniak imponuje więc zrywnością na drugim i trzecim biegu, a płasko układająca się krzywa momentu obrotowego idealnie pasuje do dynamicznego stylu jazdy.

Samochód wyposażony jest ponadto w 6-biegową skrzynię o krótkich przełożeniach.

Ze startu prędkość 100 km/h pojawia się na liczniku po 8,5 sekundy, ale największe wrażenie "eska" robi elastycznością: rozpędzenie się z 80 do 120 km/h na piątym biegu zajmuje tylko 7,9 sekundy. Maksymalna prędkość to natomiast 210 km/h.

Według oficjalnych danych fabrycznych, Adam S w cyklu mieszanym zużywa średnio od około 5,9 l benzyny na 100 km. System start/stop stanowi jeden ze standardowych elementów wyposażenia.

Do wyboru, do koloru
Sportowy wizerunek "eski" podkreślono przednim spojlerem, spojlerami progowymi, poszerzonym tylnym zderzakiem z wycięciem na widoczną końcówkę wydechu oraz charakterystycznym tylnym spojlerem dachowym.

W gamie Adama S przygotowano do wyboru aż 10 kolorów nadwozia. Można je łączyć z pięcioma kolorami dachu, w tym zarezerwowaną dla "eski" nową jaskrawą czerwienią – "Red 'n' Roll". Klienci, którzy chcieliby, aby ich samochód jeszcze bardziej się wyróżniał, mogą zamówić ozdobienie dachu oraz karoserii za pomocą specjalnej grafiki "S".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane