/  / Oni chcą być inni

Oni chcą być inni

null
© Lexus
null

Reprezentacyjna limuzyna segmentu premium i brak diesla w gamie? Dla niektórych taka sytuacja jest trudna do wyobrażenia, a jednak może być i tak!

Lexus IS to średniej wielkości limuzyna premium. Ten atrakcyjnie zaprojektowany samochód występuje na rynku w dwóch wersjach: jako IS250 (pod maską silnik benzynowy o mocy 208 KM) oraz IS300h (napęd hybrydowy).

Nowy Lexus IS250, z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym V6 jest dostępny w Europie z napędem na tylne koła. Zmiana biegów odbywa się za pomocą 6-stopniowego automatu.

Brak diesla w gamie IS-a koncern argumentuje tym, że sprawdzona, poparta wieloletnim doświadczeniem i nowoczesna technologia hybrydowa może być ciekawą alternatywą dla samochodu z silnikiem wysokoprężnym, oferując atuty w postaci np. niskich kosztów eksploatacji, małej uciążliwości dla środowiska (emisja CO2 i NOx) oraz znacznych korzyści podatkowych w wielu krajach europejskich.

W przypadku zupełnie nowego, tylnonapędowego IS300h w skład zespołu napędowego wchodzi silnik elektryczny sprzęgnięty z nowo skonstruowanym 2,5-litrowym silnikiem benzynowym pracującym w cyklu Atkinsona i wyposażonym w nowy układ wtryskowy D-4S, podwójny układ zmiennych faz rozrządu VVT-i oraz wysoce efektywny układ recyrkulacji spalin (EGR).

Cennik Lexus IS

Według oficjalnych danych producenta, Lexus IS300h charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa w cyklu mieszanym około 4,3 l/100 km (wersja IS300h Elite) przy emisji CO2 na poziomie 99 g/km. 223-konny zespół napędowy pozwala kierowcy rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 8,3 sekundy.

Jeszcze jednym elementem podkreślającym odmienność Lexusa IS w omawianym segmencie rynku jest brak (przynajmniej na razie) wersji nadwoziowej kombi.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane