/  / Odświeżone Volvo V40

Odświeżone Volvo V40

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kompaktowe Volvo w swojej najnowszej wersji wyróżnia się kształtem reflektorów, który dobrze znamy już z prestiżowych modeli XC90 oraz S90.

Już na pierwszy rzut oka widać modyfikacje, jakim poddana została przednia część Volvo V40. Od nowa zaprojektowano atrapę chodnicy wraz ze zmienionym emblematem producenta. Zmieniono także przednie reflektory, w których można dostrzec charakterystyczny motyw a'la "młota Thora".

"V40 to najczęściej wybierany model przez naszych europejskich klientów i drugi pod względem popularności nasz model na świecie. Ten produkt jest dla nas bardzo ważny. Zmiany, które wprowadzamy wraz z nowym rokiem modelowym, mają na celu podniesienie atrakcyjności V40 - mówi Bjorn Annwall, starszy wiceprezes odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i serwis Volvo Cars.

W parze ze zmianami stylistycznymi idą nowe barwy lakierów, jakie będą oferowane do Volvo V40. Do gamy dołączą trzy kolory znane z wyższych modeli oraz dwie zupełnie nowe propozycje.Rozszerzono także paletę tapicerek o niedostępne dotąd wzory. Można do nich dobrać różną kolorystykę deski rozdzielczej. Teraz będzie można zamówić czarną podsufitkę do każdej z wersji. Wcześniej nie było to możliwe.

Konstruktorzy Volvo informują także o zmianie, jaka dotyczy bazowej odmiany silnika wysokoprężnego – D2. Od tej pory w zestawieniu z manualną skrzynią biegów diesel będzie emitował średnio od 89 g/km dwutlenku węgla. Na wielu rynkach Europy Zachodniej ten parametr ma duży wpływ na podatki i cenę auta.

Produkcja zmodernizowanych modeli V40 i V40 Cross Country ruszy w kwietniu, obejmując rok modelowy 2017.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane