/  / Odliczanie do premiery nowego Golfa

Odliczanie do premiery nowego Golfa

null
© Volkswagen
null

Już na początku listopada marka z Wolfsburga zaprezentuje zmodernizowaną wersję Volkswagena Golfa. Zmiany w modelu 7. generacji mają być poważne.

Na bliższe szczegóły dotyczące tej premiery niemiecka firma każe jednak poczekać. A w międzyczasie serwuje kilka liczb z bogatej historii Golfa: otóż do końca ubiegłego roku łączna sprzedaż wspomnianego modelu wyniosła dokładnie 32 590 025 egzemplarzy. Żaden inny gracz o europejskich korzeniach nie może pochwalić się takim wynikiem.

Jak obliczono, średnia na przestrzeni 40 lat daje 2 120 egzemplarzy Golfa, jakie każdego dnia produkuje się i sprzedaje na świecie.

Octavia i Leon nie chcą być gorsze
Obecnie do produkcji Golfa wykorzystuje się pięć fabryk zlokalizowanych w różnych częściach globu: w Brazylii, Chinach, Niemczech oraz w Meksyku. Samochody te można kupić w 155 krajach świata.

Co warto jednocześnie podkreślić, spodziewana na początku listopada odsłona unowocześnionej wersji Golfa idzie w parze z premierą innych siostrzanych modeli w Grupie Volkswagena – w roku 2017 światło dzienne ujrzeć ma bowiem SEAT Leon oraz Skoda Octavia również po face-liftingu.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane