/  / Octavia nadal liderem

RANKING TOP10 | Octavia nadal liderem

null
© Skoda
null

Lipiec przyniósł dobre wyniki na polskim rynku nowych aut. Według metodologii stosowanej przez firmę SAMAR, opartej na danych pochodzących z bazy CEP, w lipcu polscy klienci zarejestrowali 25 807 nowych samochodów osobowych oraz pojazdów osobowych z homologacją ciężarową. To aż o 16,7% więcej niż w analogicznym czasie roku poprzedniego.

Podobnie jak na koniec roku kalendarzowego 2013 liderem sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce pozostaje Skoda Octavia. Na zakup "czeszki" zdecydowało się w lutym ponad 1 100 klientów. Co warto podkreślić, Octavia jest też zdecydowanym liderem popularności wśród polskich klientów, jeśli podliczymy wyłącznie rejestracje, które przypadają na samochody osobowe, ale bez uwzględnienia aut z homologacją ciężarową.

Octavia to nie jedyny przedstawiciel marki Skoda w pierwszej dziesiątce najczęściej rejestrowanych aut na polskim rynku za miesiąc lipiec. Producenta z Mlada Bolslav reprezentuje ponadto w zestawieniu Fabia (miejsce czwarte), a także Rapid i Superb.


Na liście TOP-10 za miesiąc Lipiec mamy tylko jednego przedstawiciela ze stajni Volkswagena. Na miejscu trzecim miejscu plasuje się VW Golf, który zanotował aż 820 rejestracji. Poza pierwszą dziesiątką wypadł Passat, który w lipcowym zestawieniu znalazł się na 19 pozycji.

 
W lipcu 2014 pierwsza dziesiątka najczęściej rejestrowanych na polskim rynku nowych samochodów osobowych oraz osobowych z homologacją ciężarową przedstawia się następująco


 1.  Skoda Octavia: 1 169 sztuk
 2.  Opel Astra:  917 sztuk

 3.  Volkswagen Golf: 820 sztuk
 4.  Skoda Fabia: 734 sztuk
 5.  Ford Focus: 687 sztuk
 6.  Skoda Rapid: 635 sztuk
 7.  Toyota Auris: 620 sztuk
 8.  Dacia Duster: 601 sztuk
 9.  Toyota Yaris: 579 sztuk
10. Opel Corsa: 538 sztuk

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w sekcji MOTOTRENDY | RANKING TOP50/TOP10 na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są co miesiąc, wraz z pozyskaniem nowych danych.

Na samej górze strony po przejściu do zakładki MOTOTRENDY obok nazwy miesiąca (LUTY 2014) znajduje się pole: TYP POJAZDÓW. Użytkownik może tu określić, czy dane rynkowe mają wyświetlać się jako wyniki rejestracji wyłącznie nowych samochodów osobowych w Polsce czy łącznie samochodów osobowych oraz osobowych z homologacją ciężarową.

IBRM Samar dopuszcza możliwość wykorzystania części prezentowanego powyżej materiału jedynie za podaniem źródła oraz aktywnego linku do tego materiału.


comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane