/  / Octavia – Lider w Polsce i w Czechach

Octavia – Lider w Polsce i w Czechach

null
© Skoda
null

W rankingu najpopularniejszych modeli osobowych w Polsce oraz w Czechach mamy – o dziwo – tego samego lidera. To Skoda Octavia, która w rywalizacji z najgroźniejszymi rywalami nie daje im żadnych szans.

W ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku Skoda Octavia uzyskała na rodzimym rynku czeskim łącznie prawie 17 800 rejestracji. To więcej niż jakikolwiek inny nowy model osobowy, oferowany nad Wełtawą. Do Octavii należy obecnie poniżej 10,4% całego rynku.

Na drugim miejscu listy modeli za Octavią plasuje się w Czechach kolejny reprezentant Skody – czyli Fabia. Ten akurat samochód zapewnił sobie wynik rzędu około 14 900 rejestracji, przy udziale rynkowym na poziomie 8,7%.

Tak samo i w Polsce
Co ciekawe, również i na rynku w Polsce największym wzięciem klientów cieszy się Octavia. Według danych IBRM SAMAR, w ciągu ośmiu miesięcy bieżącego roku na wspomniany model Skody przypadło ponad 9 400 rejestracji.

Co równie ciekawe, graczem numerem #2 w stawce modeli osobowych nad Wisłą również jest Fabia. Ta akurat Skoda może pochwalić się rezultatem łącznie blisko 7 800 egzemplarzy, jakie zarejestrowano do końca sierpnia włącznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane