/  / Octavia kontra Golf

Octavia kontra Golf

null
© Skoda
null

Skoda oraz Volkswagen to aktualnie dwa najchętniej kupowane modele osobowe na rynku nowych samochodów w Chorwacji. Jak na razie przewagę ma kompakt znad Wełtawy.

Jak wynika z danych firmy Promocija Plus monitującej sprzedaż nowych samochodów na rynku w Chorwacji, najchętniej kupowanym modelem w tym bałkańskim kraju, który Polakom kojarzy się przede wszystkim ze słonecznymi wakacjami, jest Skoda Octavia. Od stycznia do sierpnia włącznie "czeszka" uzyskała wynik na poziomie łącznie 1 700 egzemplarzy. Dla porównania, wynik drugiego w statystykach Volkswagena Golfa to nieco ponad 1 500 egzemplarzy.

W tym miejscu warto dodać, że w samym miesiącu sierpniu to Volkswagen został zdecydowanym liderem sprzedaży na rynku chorwackim, a reprezentant Skody musiał zadowolić się dopiero miejscem... piątym.

O kolejne miejsce w rankingu sprzedaży zacięty bój toczą natomiast dwa Ople – Corsa oraz Astra. W okresie styczeń-sierpień to Corsa sprzedała jednak nieco więcej egzemplarzy (1 240 egzemplarzy) i to jej należy się trzecia pozycja na podium. Strata Astry nie jest jednak duża i do końca roku kolejność może się jednak jeszcze zmienić.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane