/  / Octavia dowiezie prowadzenie do mety?

Octavia dowiezie prowadzenie do mety?

null
© Skoda
null

Skoda jak na razie nie oddaje prowadzenia w wyścigu o tytuł najpopularniejszego modelu 2014 na rynku nowych osobówek w Chorwacji. Na dwa miesiące przed końcem roku Octavia ma sporą przewagę nad rywalami, ale czy to wystarczy?

Jak wynika z danych firmy analitycznej Promocija Plus, Skoda Octavia jest aktualnie liderem sprzedaży nowych osobówek na moto-rynku w Chorwacji, uzyskawszy w okresie od stycznia do końca października wynik na poziomie łącznie ponad 1 900 rejestracji. To o prawie 200 egzemplarzy więcej niż drugi w kolejności gracz – Volkswagen Golf.

Czy Octavia będzie w stanie dowieźć prowadzenie do końca i zdobyć tytuł lidera sprzedaży na rynku chorwackim za cały rok kalendarzowy 2014? Jest taka szansa, ale "czeszka" musi uważać na Golfa, który wcale nie ma zamiaru odpuszczać rywalizacji.

Co prawda Skoda sprzedała w samym październiku nieco więcej egzemplarzy niż jej koncernowy brat (134 vs. 103 sztuk), ale jednak w zestawieniach za poszczególne miesiące bieżącego roku od czerwca do września włącznie to Golf sprzedawał się lepiej, stopniowo odrabiając straty z pierwszej połowy roku.

Poza Golfem tak naprawdę żaden inny model nie jest już w stanie zagrozić dominacji Octavii. Trzecim najpopularniejszym aktualnie graczem na moto-rynku chorwackim jest Volkswagen Polo, który od stycznia sprzedał się w liczbie 1 330 egzemplarzy. Dwa inne modele są jednak tuż za Polo i oba należą do stajni marki Opel: Astra (miejsce czwarte) traci do miejskiego Volkswagena zaledwie 2 oczka, a Corsa (miejsce piąte) – 13 oczek.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane