/  / Octavia bezkonkurencyjna

Octavia bezkonkurencyjna

null
© Skoda
null

Tak można krótko podsumować wyniki sprzedaży poszczególnych modeli Skody w lipcu. Wynik Octavii to prawie 30 000 egzemplarzy sprzedanych na świecie. Jednocześnie Czesi mają nowy lipcowy rekord sprzedaży.

W lipcu najpopularniejszym modelem w całej gamie produktowej Skoda Auto była Octavia. Uzyskany przez "czeszkę" wynik to około 29 600 egzemplarzy dostarczonych klientom na świecie. Warto też dodać, że wynik ubiegłoroczny Octavii został poprawiony o 7,3%.

Na miejscu drugim w rankingu sprzedaży modeli Skody plasuje się kompaktowy Rapid, który w lipcu trafił do 19 400 klientów. To wynik lepszy od tego zanotowanego rok wcześniej aż o prawie 157%.

Póki co, trzecim miejscem na "liście przebojów" musi zadowolić się natomiast Skoda Fabia. Model ten uzyskał w lipcu wynik około 12 400 sztuk (-22,3%).

Dodajmy jeszcze, że w lipcu klientom Skody przekazano na świecie łącznie 82 800 samochodów (+18,8%). To jednocześnie najlepszy wynik lipcowy w dotychczasowej historii czeskiego producenta motoryzacji.

Nowa Skoda Fabia

Już podczas jesiennego salonu w Paryżu, który rusza w pierwszych dniach października, poznamy kolejne wcielenie Fabii. Inspiracją do stworzenia tego samochodu okazały się zarówno projekt studyjny Skoda VisionC, jak też wygląd samochodów rajdowych czeskiej marki. Dzięki takiemu połączeniu Fabia III oferuje więcej dynamiki i ekspresji. W porównaniu z poprzednikiem nadwozie jest o 9 centymetrów szersze oraz niższe o 3 centymetry.

Dla Fabii zaprojektowano zupełnie nową, funkcjonalną kabinę pasażerską z elementami, które będzie można dobrać w zależności od indywidualnych preferencji kupującego.

Drugą tegoroczną nowością Czechów jest prezentowana na zdjęciu wersja Octavia Scout.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane