/  / Obniżają cenę elektrycznego modelu Chevrolet Volt

Obniżają cenę elektrycznego modelu Chevrolet Volt

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Europejski Chevrolet ogłosił obniżenie cen elektrycznego modelu Volt o rozszerzonym zasięgu. Ceny wersji z nowego rocznika modelowego będą się rozpoczynały w Niemczech od 38 000 EUR (z VAT).

"Niższa cena zakupu i oszczędności wynikające z jazdy w trybie elektrycznym sprawiają, że użytkownicy modelu Volt mogą nie tylko korzystać z zalet nowoczesnych technologii oraz funkcjonalności auta, ale również cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji - podkreśla Thomas Sedran, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

"Najnowszy Volt będzie oferował te same imponujące funkcje co wcześniej, a oprócz tego również nowe radio Chevrolet MyLink".

W sierpniu tego roku Chevrolet obniżył cenę nowego Volta w Stanach Zjednoczonych o 5 000 dolarów. Decyzja ta odzwierciedla osiągnięcia firmy w zakresie ograniczenia kosztów dzięki doświadczeniu, jakie zdobyła w konstruowaniu samochodów elektrycznych i poszczególnych komponentów elektrycznego układu napędowego.

Volt to jeden z pierwszych na świecie samochodów elektrycznych o rozszerzonym zasięgu. Model ten pierwsze 80 kilometrów pokonuje korzystając z energii elektrycznej zgromadzonej w 16 kWh akumulatorze litowo-jonowym, przy zerowej emisji CO2.

Po wyczerpaniu energii akumulatora uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra (generator), która zasila akumulator, dzięki czemu zasięg wzrasta do ponad 500 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane