/  / Numer 1 wśród maluchów

Numer 1 wśród maluchów

null
© Ford
null

Już trzeci rok z rzędu Ford Fiesta zajmuje miejsce jako najchętniej kupowany model osobowy segmentu B w Europie. Za Fiestą uplasowali się tak groźni gracze jak Renault Clio, VW Polo czy Opel Corsa.

Według danych firmy analitycznej JATO, w minionym roku europejscy klienci kupili łącznie prawie 309 000 egzemplarzy Fiesty. Dzięki temu samochód spod znaku błękitnego owalu już trzeci rok z rzędu został najchętniej kupowanym autem segmentu B w Europie.

Jedną z najpopularniejszych wersji pozostaje Fiesta z silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost, który seryjnie zdobywa nagrody w konkursie International Engine of the Year.

"Fiesta wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą wyjątkowych odmian, jak chociażby wersji Ford Fiesta Red Edition i Ford Fiesta Black Edition, wyposażonych w 140-konną odmianę silnika 1.0 EcoBoost - powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. "Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na Fiestę, musieliśmy zwiększyć produkcję tego modelu w naszej fabryce w niemieckiej Kolonii".

W lutym bieżącego roku fabryka w Kolonii zwiększy produkcję Fiesty o 300 egzemplarzy dziennie do poziomu 1 850 sztuk (a w styczniu i lutym zaplanowano sześć dodatkowych zmian w weekendy).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane