/  / Nowy VW Touran na start

Nowy VW Touran na start

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W niemieckich zakładach Volkswagena w Wolfsburgu wystartowała niedawno produkcja seryjna modelu Touran w nowej wersji.

Volkswagen Touran III – w porównaniu ze swoim poprzednikiem – ma znacznie więcej miejsca w kabinie i daje możliwość zmiany konfiguracji wnętrza na wiele sposobów. Kolejne atuty to bagażnik o pojemności wynoszącej 1040 l (mierzone po sufit, do drugiego rzędu foteli) oraz 47 schowków do wykorzystania, gama sześciu silników do wyboru, jak również szeroki zakres systemów, które mają za zadanie wspierać kierowcę i zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom w ruchu drogowym.

W Touranie III ważną rolę odgrywa gama nowoczesnych systemów multimedialnych – łącznie można wybierać spośród pięciu urządzeń radiowych i radiowo-nawigacyjnych, wyposażonych w kolorowe ekrany dotykowe. Możliwe jest również podłączenie do nich smartfona czy tabletu (zależnie od rodzaju urządzenia). Odbywa się to za pomocą interfejsu App Connect.

Co ciekawe, Touran to pierwszy duży van Volkswagena skonstruowany z wykorzystaniem modułowej platformy konstrukcyjnej (MQB). Po Golfie oraz Golfie Sportsvanie jest trzecim modelem produkowanym w Wolfsburgu w oparciu o tę właśnie platformę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane