/  / Nowy Volkswagen Touareg czeka na klientów

Nowy Volkswagen Touareg czeka na klientów

null
© Volkswagen
nullnullnullnull

Klienci na rynku niemieckim mogą już składać zamówienia na egzemplarze Volkswagena Touarega w wersji po liftingu. Nad Renem ceny startują z poziomu 52 125 euro.

Samochód można rozpoznać po nowej stylistyce przedniej i tylnej części nadwozia oraz nowych kolorach lakieru i nowych obręczach kół. Wyposażenie seryjne każdej z wersji Touarega stanowić będą teraz m.in. reflektory biksenonowe oraz hamulec multikolizyjny, który w razie wypadku ma za zadanie zapobiegać zderzeniom z kolejnymi pojazdami znajdującymi się na drodze.

Dwa dostępne w gamie modelowej silniki wysokoprężne V6 TDI, które rozwijają moc maksymalną 204 lub 262 KM, spełniają wymagania emisji spalin EU6. W ramach przestawiania na tę normę obie jednostki wyposażono w nowy moduł katalizatora SCR-DPF, moduł dozowania SCR (AdBlue) oraz dodatkowy katalizator eliminujący nadmiar amoniaku. Ponadto w układzie oczyszczania spalin zamontowany jest katalizator utleniający.

W wersji z napędem hybrydowym, która na rynku niemieckim kosztuje od 77 525 euro, średnie zużycie paliwa według danych producenta wynosi około 8,2 l/100 km w cyklu mieszanym.

Orientacyjna data polskiej premiery rynkowej nowego SUV-a to październik bieżącego roku.

Touareg jest jednym z najpopularniejszych na świecie SUV-ów klasy wyższej. Od momentu premiery rynkowej w roku 2002 Volkswagen sprzedał na świecie już ponad 750 000 egzemplarzy wspomnianego modelu.

Wykorzystane w tym artykule zdjęcia prezentują Touarega z pakietem R-line.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane