/  / Nowy Volkswagen Tiguan czeka na premierę

Nowy Volkswagen Tiguan czeka na premierę

null
© Volkswagen
null

Podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej IAA 2015 we Frankfurcie nastąpi premiera nowego Volkswagena Tiguana – zapowiada producent z Wolfsburga.

W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu wyprodukowano wyjątkowy samochód – nowego Tiguana, który pojawi się na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej Frankfurt 2015, by uczcić tam swoją światową premierę. Pracownicy działu montażu poddali auto ostatnim zabiegom kosmetycznym i odpowiednio zabezpieczyli na drogę przed wielkim występem.

Przypomnijmy, że pierwszą generację Tiguana zaprezentowano na frankfurckim salonie IAA 2007. Od początku produkcji w sierpniu 2007 roku powstało ponad 2,64 miliona egzemplarzy tego modelu, z których 1,6 miliona wyprodukowano właśnie w Wolfsburgu.

Oprócz niemieckiej fabryki auto zjeżdża również z taśm produkcyjnych zakładów w chińskim Antig oraz w rosyjskiej Kałudze. Wiosną tego roku Volkswagen zapowiedział ponadto uruchomienie montażu nowego Tiguana także w zakładach w Puebla w Meksyku (planowane pod koniec 2016 roku).

ZOBACZ TAKŻE:
Nowości wystawy IAA Frankfurt 2015

Tiguan jest sprzedawany łącznie w 170 krajach świata. Od chwili wprowadzenia na rynek SUV Volkswagena ma na koncie szereg zwycięstw w testach porównawczych oraz wiele nagród branżowych.

Swoją światową premierę nowy Tiguan będzie obchodził podczas wieczornej gali organizowanej przez koncern Volkswagen w trakcie Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie, 14 września.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane