/  / Nowy Volkswagen Caddy wyceniony

CENY | Nowy Volkswagen Caddy wyceniony

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volkswagen Caddy czwartej generacji już niedługo trafi do polskich salonów. Ceny zaczynają się od 53 800 złotych netto w wersji dostawczej.

W maju oraz czerwcu nowe Caddy dostępne będzie na polskim rynku w ramach przedsprzedaży. Pierwsze egzemplarze do salonów trafić mają od lipca.

Ceny nowego Caddy ustalono na poziomie od 53 800 zł netto za wersję furgon oraz od 56 500 zł netto (69 495 zł brutto) za osobową odmianę Trendline. Obydwie wspomniane konfiguracje w podstawowej wersji zestawiono z 1,2-litrowym silnikiem benzynowym TSI o mocy 84 KM. Wśród nabywców wersji furgon największym zainteresowaniem będzie cieszyła się zapewne odmiana napędzana 102-konną jednostką TDI – droższa od modelu podstawowego o 9 050 zł.

Natomiast nowy motor 1.4 TGI – jako następca jednostki napędowej stosowanej w Caddy EcoFuel – zużywa według danych fabrycznych od około 4,1 kg gazu ziemnego na 100 km i zapewnia większą moc niż poprzednik, spalając przy tym do 28% mniej paliwa.

Wersje wyposażenia
Caddy furgon na polskim rynku jest seryjnie wyposażony m.in. w elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz w elektrycznie sterowane szyby. W porównaniu z poprzednikiem wyposażenie seryjne wzbogacono o układ automatycznego hamowania po kolizji, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście (oferowany w wersjach Trendline, Comfortline, Highline), pakiet BlueMotion Technology – czyli system Start-Stop oraz układ rekuperacji, asystent ruszania na wzniesieniach, tempomat (w osobowych wersjach Caddy), jak również do 6 poduszek powietrznych.

Wzbogacono także listę wyposażenia dodatkowego o między innymi systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz funkcjonalność auta. Do wyposażenia Caddy mogą teraz należeć na przykład aktywny tempomat z systemem automatycznej regulacji odstępu od poprzedzającego pojazdu (ACC), światła drogowe z układem Light Assist, system rozpoznający zmęczenie kierowcy, kamera cofania czy ogrzewana przednia szyba.

Limitowana seria Generation Four i czerwony lakier
W chwili rozpoczęcia sprzedaży Caddy będzie dostępny w limitowanej serii Generation Four. Jej wyróżniki to czerwony lakier Fortana oraz lakierowane w kolorze nadwozia zderzaki, obudowy lusterek, klamki, prowadnice przesuwanych drzwi oraz listwy ochronne na bokach nadwozia (te ostatnie z chromowanym elementem ozdobnym), a także aluminiowe obręcze 16-calowe (Bendigo) lub 17-calowe (Madrid, czerwone lub czarne).

W podstawowej wersji Caddy Generation Four kosztuje od 82 400 zł netto.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane