/  / Nowy Volkswagen Amarok z dieslem V6

Nowy Volkswagen Amarok z dieslem V6

null
© Volkswagen
null

Niemiecka marka – przy okazji liftingu swojego pikapa – zafundowała Amarokowi prezent w postaci nowego turbodiesla V6. Silnik maksymalnie wyciąga 224 KM.

Trzylitrowego TDI (dokładna pojemność skokowa wynosi 2967 cm3) w nowym Amaroku można wybrać w jednej z trzech wersji o mocy: 163, 204 lub 224 KM. Maksymalny moment obrotowy jednostka napędowa oddaje do dyspozycji kierowcy już przy 1500/min. 550 niutonometrów to o 130 Nm więcej niż uzyskiwał starszy silnik.

Początkowo w sprzedaży znajdzie się najmocniejsza odmiana 224-konna. Premiera pod koniec września.

Diesel V6 będzie można zamówić w konfiguracji z przekładnią manualną lub z 8-stopniową skrzynią automatyczną. Według danych fabrycznych, w cyklu mieszanym według NEDC nowy Amarok z silnikiem o mocy 224 KM oraz 8-stopniowym automatem na pokładzie będzie prawdopodobnie zużywał średnio od około 7,6 litra oleju napędowego na 100 km.Zależnie od mocy omawiany silnik będzie montowany w wersjach Amaroka różniących się rodzajem napędu: dostępne są egzemplarze z klasycznym napędem na tylne koła, a także z 4Motion – z napędem na tył i dołączanym napędem przedniej osi (z mechaniczną skrzynią biegów) albo ze stałym napędem na cztery koła i z mechanizmem różnicowym typu Torsen (z 8-stopniowym automatem).

Po raz pierwszy w Amaroku zastosowano ponadto układ kierowniczy ze wspomaganiem Servotronic (oferowany seryjnie).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane