/  / Nowy Vito na start

Nowy Vito na start

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Pierwszy seryjny egzemplarz modelu Mercedes Vito w nowej wersji opuścił bramy fabryki. Koncern produkuje ten samochód w hiszpańskiej Vitorii.

"Nasze nowe Vito podwyższa poprzeczkę w segmencie vanów wagi średniej. To klasowy wzorzec w dziedzinie bezpieczeństwa, wydajności i jakości - zachwala Frank Klein, szef produkcji Mercedes-Benz Vans. "Nasze tradycyjne rynki zbytu będziemy szturmować z nowymi, bazowymi wersjami. Mamy też zamiar zdobyć nowe rynki i eksportować najnowsze Vito do obu Ameryk. To nasz drugi globalny model po Sprinterze".

Jako pierwszy model w klasie, nowe Vito dostępne jest z napędem na przednie, tylne lub wszystkie koła. Przedni napęd wyróżnia się niską masą. Napęd na tylną oś to właściwe rozwiązanie dla wszystkich zastosowań wymagających przewozu ciężkich towarów oraz holowania przyczep, odznaczające się przy tym znakomitą dynamiką jazdy. Napęd na cztery koła okaże się zaś niezbędny wszędzie tam, gdzie potrzebna jest maksymalna przyczepność, zwłaszcza na nieutwardzonych drogach.

A co w gamie silnikowej nowego Vito? Wersja z napędem na przednie koła występuje z zamontowanym poprzecznie, 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6 litra. Dostępny jest on w dwóch wariantach mocy: 88 KM (109 CDI) oraz 114 KM (111 CDI).

Z kolei tylnonapędowe Vito napędza 2,15-litrowy turbodiesel, oferowany w trzech odmianach: 136 KM (Vito 114 CDI), 163 KM (Vito 116 CDI) oraz 190 KM (Vito 119 BlueTEC). Vito 119 BlueTEC jako pierwszy van w klasie spełnia już normę emisji Euro 6.

Od chwili premiery w 1995 roku do końca roku ubiegłego Mercedes Vito znalazł łącznie około 1,2 milionów nabywców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane