/  / Nowy Transit Custom z podwyższonym dachem

Nowy Transit Custom z podwyższonym dachem

Ford|(2013-09-30 16:48)
null
© Ford
nullnullnullnull

Ford Motor Company zaczyna w Europie zbierać zamówienia na nową wersję Transit Custom z podwyższonym dachem, która oferuje o 20% większy przedział ładunkowy. Pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców pod koniec 2013.

Nowa wersja Forda Transit Custom to oferta skierowana do przedsiębiorców z sektora budowlanego oraz firm przewozowych. Samochód posiada o 370 mm wyższy przedział ładunkowy (178 cm) i oferuje maksymalną pojemność równą 8,3 m3 (w wersji z pełną przegrodą).

Podwyższona wersja wyróżnia się stalowym dachem o wytrzymałości większej niż konstrukcje z zespolonych paneli dachowych i możliwością montażu bagażnika dachowego, który można obciążyć ładunkiem o łącznej masie 100 kg.

"To Ford Transit Custom plus, czyli wersja posiadająca wszystkie cechy standardowej odmiany, ale wzbogacona o dodatkową powierzchnię ładunkową - podkreśla David Gregory, główny inżynier ds. Forda Transit Custom, Ford of Europe.

"Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wersja z podwyższonym dachem oferowała wszystkie inteligentne rozwiązania transportowe, o które prosili klienci na etapie projektowania nowego modelu".

Realizacja zamówień nowej wersji rozpocznie się pod koniec roku, a klienci będą mieli do wyboru podobną gamę opcji co w przypadku odmiany standardowej: krótszy i dłuższy rozstaw osi, nadwozie typu van lub kombi, a także szeroką gamę rozwiązań transportowych i konfiguracji układu napędowego.

Podobnie jak model podstawowy, również i wersja z podwyższonym dachem oferuje najlepsze w tym segmencie rozwiązania transportowe takie jak najszerszy otwór ładunkowy po otwarciu bocznych drzwi, który umożliwia łatwy dostęp do załadowanych europalet.

Pojazd umożliwia załadunek trzech europalet zarówno w odmianie z krótszym jak i dłuższym rozstawem osi.

Nowoczesne rozwiązania transportowe obejmują:
- otwór z klapą w przegrodzie, który umożliwia bezpieczny transport długich przedmiotów (rur, drabin itd.) o maksymalnej długości 3 metrów (3,4 metra w wersji z większym rozstawem osi)
- zmodyfikowany układ zaczepów ściennych (zgodność z normami DIN i ISO) umożliwiających wykorzystania całej powierzchni ładunkowej oraz ułatwiających gruntowne czyszczenie podłogi
- wytrzymałą i łatwą w pielęgnacji, jednoczęściową wykładzinę podłogową
- układ czterech mocnych i wydajnych lamp diodowych wewnątrz przedziału ładunkowego

Wersja w podwyższonym dachem wyróżnia się również niskim zużyciem paliwa (według danych fabrycznych emisja CO2 to 178 g/km), jaką zapewnia zmodyfikowana jednostka wysokoprężna 2.2 Duratorq TDCi z dostępnym w opcji układem Auto-Start-Stop.

Koszty użytkowania udało się dodatkowo ograniczyć dzięki najdłuższym w segmencie okresom między przeglądami (co 2 lata lub 50 000 kilometrów).

Ford Transit Custom jako jedyny model w segmencie uzyskał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, a wersja z podwyższonym dachem posiada zaawansowane rozwiązania technologiczne firmy Ford takie jak samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją wezwania pomocy, kamera cofania, funkcja kontroli przyśpieszania, automatyczny przełącznik świateł drogowych, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz funkcja monitorowania koncentracji kierowcy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane