/  / Nowy Suzuki Ignis jedzie do Polski

Nowy Suzuki Ignis jedzie do Polski

null
© Suzuki
null

Wprowadzenie japońskiego crossovera na rynek planowane jest na przełomie roku 2016 i 2017. Ciekawe, ile nowy Suzuki Ignis może w Polsce kosztować?

W swoim najnowszym wcieleniu Ignis wyróżnia się sympatycznym wyglądem z pewnymi elementami stylistycznymi retro jak np. okrągły kształt reflektorów oraz przetłoczenia umieszczone na słupkach "C". Do tego dochodzi wysoka pozycja za kierownicą, podwyższony prześwit oraz prosta – a zarazem praktyczna – kabina pasażerska.

W gamie Ignisa pojawi się m.in. system SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), czyli napęd hybrydowy typu Mild Hybrid, wyposażony w alternator zespolony z rozrusznikiem (ISG). Zastosowana technologia ma za zadanie wspierać pracę silnika podczas przyspieszania oraz odzyskiwać energię z hamowania.Europejska premiera nowego Suzuki szykuje się wczesną jesienią wraz z rozpoczęciem wystawy motoryzacyjnej Paryż 2016. A ile nowy Ignis mógłby kosztować na polskim rynku? Spekuluje się, że cena wyjściowa ma oscylować w granicach 45 000 złotych – dla wersji silnikowej tej samej co w Suzuki Baleno (1.2/90 KM).

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane