/  / Nowy SUV w stylu Cactusa – Pozytywna energia

Nowy SUV w stylu Cactusa – Pozytywna energia

null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Koncepcyjny Citroen Aircross. Ten średniej wielkości SUV wyposażono w ciekawe elementy stylistyczne a'la C4 Cactus oraz napęd hybrydowy typu plug-in.

Koncepcyjny Citroen Aircross – szykowany do premiery podczas wystawy motoryzacyjnej w Szanghaju od 22 do 29 kwietnia – mierzy 4,58 m długości przy rozstawie osi wynoszącym 2,8 m. Od strony stylistycznej auto nawiązuje wyraźnie do modelu Citroen C4 Cactus oraz C4 Picasso – co widać np. w wyglądzie nadwozia o wyraźnych krągłościach, wąskich kloszach reflektorów oraz masywnych nadkolach.

Z drugiej strony, styliści Citroena chcieli stworzyć auto emanujące pozytywną energią. Nie bez powodu wybrano dla Aircrossa pomarańczowo-czerwony odcień lakieru – niezwykle pogodny i energetyczny.

Zamiast nakładek Airbumps – znanych z Cactusa, które chronią karoserię przez lekkimi wgnieceniami i zarysowaniami, francuska marka zastosowała inne rozwiązanie pod nazwą Alloy Bumps. Elementy te o strukturze plastra miodu wykonano z pianki aluminiowej, która posiada wysoki stopień pochłaniania energii i ma za zadanie chronić podwozie pojazdu przed uderzeniami.

Ciekawym elementem konstrukcji Citroena Aircross są otwierające się w przeciwną stronę drzwi boczne oraz brak słupka "B". W układzie kabiny pasażerskiej postawiono na minimalizm, stylistykę przywodzącą skojarzenia z latami 70-tymi, a także chęć zapewnienia poczucia maksymalnej przestronności i komfortu podróżowania.

Element wyposażenia stanowią m.in. dwa 12-calowe ekrany HD, z których jeden można przesunąć bardziej w stronę pasażera.

Citroena Aircross "uzbrojono" w układ hybrydowy z możliwością zewnętrznego ładowania baterii. Obok benzynowca 1.6 THP o mocy maksymalnie 218 koni pracuje też motor elektryczny, ulokowany przy tylnej osi (95 KM). W trybie zasilania elektrycznego auto jest w stanie pokonać dystans do 50 km. Średnie zużycie paliwa zaczyna się według deklaracji producenta od około 1,7 l/100 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane