/  / Nowy SUV dla Seata od Skody?

Nowy SUV dla Seata od Skody?

null
© SEAT
null

W roku 2011 hiszpańska marka SEAT zaprezentowała szerokiej publiczności studyjny model IBX Concept. Jak na razie zapowiedź tego ciekawego samochodu typu SUV nie doczekała się realizacji.

Według informacji uzyskanych przez magazyn Automobilwoche/Automotive News Europe, kierownictwo Grupy Volkswagen zastanawia się nad pomysłem powierzenia produkcji nowego modelu SUV marki SEAT czeskim zakładom Skoda Auto w Kvasinach. Za takim rozwiązaniem przemawiają dużo niższe koszty produkcyjne w porównaniu z zakładami hiszpańskiego producenta, zlokalizowane w Martorell pod Barceloną.

Nowy SEAT byłby produkowany w tych samych zakładach co Skoda Yeti nowej generacji. W artykule podkreśla się obiecujące perspektywy sprzedażowe dla modeli typu SUV/crossover na rynku europejskim, jednak z drugiej strony wskazuje się też na fakt, że jak na razie nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie produkcji modelu SUV dla Seata.

W roku 2011 podczas targów w Genewie hiszpańska marka zaprezentowała ciekawy projekt stylistyczny pod nazwą IBX Concept (auto na zdjęciu).

Cały artykuł Automobilwoche/Automotive News Europe znaleźć można TUTAJ.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane