/  / Nowy, supercichy DAF CF

Nowy, supercichy DAF CF

DAF|
null
© DAF
null

Na jesiennych targach IAA w Hanowerze marka DAF przedstawi niezwykle cichy pojazd CF Euro 6, przeznaczony do dystrybucji towarów w miastach w godzinach wieczornych i nocnych. Pojazdy CF Silent będzie można zamawiać od początku 2015.

Firma DAF opracowała pojazd CF Silent z myślą o wieczornej i nocnej dystrybucji w mieście. Przy włączonym specjalnym trybie cichym poziom hałasu generowany przez CF Silent nie przekracza według producenta 72 db (A). To oznacza, że model ten spełnia wymogi certyfikacji jako "Quiet Truck" oraz umożliwia załadunek i rozładunek towarów w strefach, w których obowiązują ograniczenia w zakresie emisji hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesnoporannych.

Nowy model DAF CF Silent jest wyposażony w silnik PACCAR MX-11 Euro 6 o pojemności 10,8 litra i mocy od 290 KM do 440 KM, który jest już dobrze znany z niskiego poziomu hałasu.

Na desce rozdzielczej pojazdu znajduje się przycisk "Silent" uruchamiający tryb cichej pracy. Po jego wciśnięciu włącza się program, który ogranicza moment obrotowy oraz prędkość obrotową silnika. Zmiana biegów następuje wówczas przy niższych obrotach silnika.  

Do zmniejszenia hałasu przyczynia się również skrzynia biegów dzięki nowo opracowanym metodom wytłumiania pracy przekładni.  

Firma DAF będzie dostarczać superciche pojazdy dystrybucyjne CF od początku przyszłego roku w opcjach podwozie 4x2 do zabudowy oraz ciągnik samochodowy 4x2 z kabinami Day Cab, Sleeper Cab lub Space Cab wraz z pełną gamą dostępnych rozstawów osi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane