/  / Nowy Superb – dynamiczny i elegancki

Nowy Superb – dynamiczny i elegancki

null
© Skoda
nullnull

Skoda Superb III szykuje się do przyszłorocznej premiery w Genewie. Pod względem stylistyki czeska limuzyna zapowiada się jako auto eleganckie, a zarazem dynamicznie zaprojektowane.

Kilka dni temu Skoda zaprezentowała pierwsze zdjęcia modelu Superb nowej generacji, zrobione w południowej Europie podczas ostatniej fazy testów drogowych. Materiały okazały się bardzo ciekawe, ale jest jedno "ale" – otóż prototyp na fotografiach skutecznie skrywał się przed wzrokiem ciekawskich pod warstwą kamuflażu. Dziś Czesi prezentują kolejne informacje na temat Superba III. Są to szkice, na których widać, jak średniej klasy limuzyna znad Wełtawy będzie wyglądać z zewnątrz.

Nie da się ukryć, że trzeciej generacji Skoda Superb prezentuje się z jednej strony nowocześnie i dynamicznie, a z drugiej – elegancko i dyskretnie. Projektantom zależało na tym, aby sylwetka samochodu wraz z linią dachu delikatnie opadającą ku tyłowi sprawiała wrażenie, jak gdyby była wykonana z jednego bloku materiału.

"Nowy Superb to najlepsza Skoda, jaka kiedykolwiek została zbudowana. Najnowsza generacja naszego modelu flagowego odpowie na potrzeby nowych grup klientów z sektora biznesowego, jak i prywatnego. Liczne zalety nowej odsłony modelu Superb podkreślają cenione wartości marki i wyznaczają nasz kierunek rozwoju - podkreśla Winfried Vahland, prezes zarządu Skody.  

Nowa Skoda Superb będzie świętować swoją premierę w Pradze w połowie lutego. Auto będzie też jedną z gwiazd podczas marcowych moto-targów Genewa 2015. Premierę rynkową Czesi planują natomiast mniej więcej w połowie przyszłego roku.

Superb stoi na szczycie gamy modelowej czeskiej marki od 2001 roku. Przez ten czas dostarczono klientom łącznie ponad 700 000 egzemplarzy Superba pierwszej oraz drugiej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane