/  / Nowy SEAT Leon zaprezentowany

Nowy SEAT Leon zaprezentowany

SEAT|
null
© SEAT
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na wieczorze medialnym towarzyszącym rozpoczęciu salonu w Paryżu marka SEAT po raz pierwszy zaprezentowała całkowicie nowego Leona. Hiszpański producent deklaruje: "Nowy Leon nie wymaga kompromisu od klienta".

Podczas wieczoru odsłonięte zostało również nowe logo marki SEAT, co zbiegło się w czasie z wprowadzeniem nowego Leona. "Nowy Leon będzie pierwszym SEAT-em noszącym nasze nowe logo. Nowe logo odzwierciedla nasze zaangażowanie w czyste, precyzyjne projektowanie połączone z technologiczną perfekcją - podkreśla prezes James Miur.

Konkurowanie w niezwykle silnym, europejskim sektorze średniej wielkości hatchbacków jest bardzo trudne. Nowy Leon jest pierwszym, produkcyjnym SEAT-em wyrażającym nowy język projektowania po wcześniejszych, koncepcyjnych modelach IBE, IBX oraz IBL. W nowym Leonie znajdzie się szereg innowacyjnych technologii z zakresu bezpieczeństwa i łączności, jest także pierwszym autem w tym segmencie oferującym pełne światła LED.

Wnętrze jest zorientowane na kierowcę i oferuje najwyższy poziom wykonania połączonego z miękkimi w dotyku, najwyższej jakości materiałami.

Nowy Leon został zbudowany na nowej platformie MQB Grupy Volkswagen. Jest o 90 kg lżejszy i pomimo zmniejszenia długości o 52 mm oferuje więcej miejsca we wnętrzu. Gama jednostek napędowych składa się z sześciu silników benzynowych i czterech jednostek Diesla, gwarantując szeroki wybór i spełniając preferencje jak najszerszej grupy potencjalnych klientów.

Nowy Leon wyposażony będzie w technologię Start/Stop, co w połączeniu z wydajnymi jednostkami pozwoli na obniżenie emisji CO2 do poziomu średnio zaledwie 99 g/km.

Tak jak poprzedni model, również nowy Leon będzie produkowany w fabryce SEAT w Martorell w pobliżu Barcelony. Z taśm montażowych zjechało już około 1,2 mln sztuk Leona od momentu wprowadzenia do sprzedaży auta pierwszej generacji w 1999 roku.

Wraz z początkiem listopada nowy Leon zadebiutuje na rynku w Niemczech, Austrii oraz w Szwajcarii.

James Muir wyjawił również, że nowy Leon będzie rodziną samochodów o różnych wersjach nadwoziowych: "Po raz pierwszy w historii gama Leona powiększy się m.in. o wersje 3-drzwiową i ST (kombi), przyczyniając się do rozwoju Leona i zwiększenia jego zasięgu w segmencie".

Nowy Leon pojawia w czasie największej w historii aktywności produktowej marki SEAT. W ramach ofensywy wprowadzono już miejski samochód Mii, odświeżoną Ibizę, jak i 5-drzwiowego Toledo.

I choć odświeżona gama będzie stanowić platformę dla wzrostu sprzedaży, Miur podkreślił, że przyszły sukces SEAT będzie również zbudowany na ekspansji rynkowej. "W połączeniu strategii ekspansji rynkowej, którą widzieliśmy już na początku tego roku wraz z uruchomieniem sprzedaży w Chinach, przyszły sukces będzie się opierał na nowych produktach, w większej liczbie segmentów, na wielu rynkach".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane