/  / Nowy Qashqai, nowy X-Trail oraz...

Nowy Qashqai, nowy X-Trail oraz...

NISSAN|
null
© Nissan
nullnullnullnull

Na marcowym salonie w Genewie marka Nissan zaprezentuje szerokiej publiczności nowe generacje modelu X-Trail i Qashqai, a dodatkowo pojawi się jeszcze jeden crossover po zmianach modernizacyjnych.

Nowy X-Trail
W pełni zintegrowany z gamą pozostałych crossoverów Nissana, zupełnie nowy X-Trail łączy zaawansowany napęd na 4 koła z rozwiązaniami stylistycznymi i konstrukcyjnymi, które stały się znakami rozpoznawczymi crossoverów marki. W nowym modelu wprowadzono także szereg innowacyjnych i debiutujących w segmencie technologii takich jak w pełni diodowe reflektory, pakiet bezpieczeństwa Safety Shield oraz trzeciej generacji zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy NissanConnect z nawigacją.

Nowy X-Trail, zbudowany na platformie CMF sojuszu Renault-Nissan, charakteryzuje się zwiększoną funkcjonalnością dzięki "teatralnemu" układowi foteli, przesuwanemu drugiemu rzędowi siedzeń oraz w pełni zintegrowanemu trzeciemu rzędowi z większą ilością miejsca na nogi i głowy siedzących tam pasażerów.

Premiera wersji produkcyjnej e-NV200
Nissan zamierza utrzymać pozycję lidera w sektorze pojazdów elektrycznych, wprowadzając do oferty model e-NV200, łączący komfort z zerową emisją i niskimi kosztami eksploatacji. Samochód wykorzystuje najlepsze rozwiązania pochodzące z dwóch wielokrotnie nagradzanych modeli: Nissana LEAF i NV200, czyli odpowiednio Światowego Samochodu Roku 2011 i Międzynarodowego Vana Roku 2010.

W pełni elektryczny zespół napędowy e-NV200, oparty na rozwiązaniach przejętych z modelu LEAF, połączono z największą w segmencie kubaturą przestrzeni ładunkowej modelu NV200. W ten sposób powstał praktyczny i uniwersalny pojazd do przewozu osób lub towarów, który nie emituje spalin ani hałasu.

Z chwilą rozpoczęcia sprzedaży w maju tego roku e-NV200 będzie dostępny jako furgon oraz jako pięciomiejscowa wersja osobowa w odmianie Combi lub bardziej luksusowej Evalia. Samochód zaprojektowano głównie z myślą o firmach, ale e-NV200 może zainteresować także prywatnych użytkowników z dużymi rodzinami.

GT-R Nismo
Sportowy Nissan GT-R Nismo, którego produkcyjna wersja debiutuje w Europie, jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym wyczynowym modelem w historii marki. Wóz został dopracowany na legendarnej Północnej Pętli toru Nurburgring, gdzie uzyskał najkrótszy czas okrążenia w kategorii samochodów seryjnych.

Nowy GT-R Nismo jest napędzany 600-konnym silnikiem 3.8 V6 z podwójnym turbodoładowaniem i został gruntownie zmodyfikowany przez inżynierów Nismo. Dzięki przeprojektowanemu pakietowi aerodynamicznemu, który wytwarza dodatkowe 100 kg siły dociskającej, oraz charakterystyce zawieszenia dostrojonej w Europie, najnowszy GT-R jest najbardziej imponującą odsłoną modelu w jego dotychczasowej historii.

Koncepcyjny Nissan BladeGlider
Pokazany europejskiej publiczności po raz pierwszy w Genewie, odważny pojazd koncepcyjny BladeGlider zrywa z konwencjonalnym podejściem do projektowania samochodów o wyczynowych osiągach. Zainspirowany wyścigowym Nissanem ZEOD RC z bezemisyjnym napędem uruchamianym "na żądanie", BladeGlider wyróżnia się wąskim rozstawem przednich kół, dzięki któremu wygląda z góry jak samolot ze skośnym układem skrzydeł.

Idealny rozkład masy BladeGlidera, uzyskany poprzez umieszczenie akumulatorów litowo-jonowych i silników między tylnymi kołami, umożliwił optymalizację przekazywania mocy przy znacząco ograniczonym obciążeniu przodu pojazdu.

Nowy Qashqai
Jako jeden z najbardziej udanych modeli w historii Nissana, zupełnie nowy Qashqai będzie jedną z głównych atrakcji salonu w Genewie. Jak podkreśla producent, druga generacja Qashqaia spotkała się z entuzjastycznym zainteresowaniem fanów motoryzacji i światowej prasy.

Qashqai II, którego produkcja w brytyjskich zakładach koncernu w Sunderland ruszyła już pełną parą, potwierdza pozycję Nissana jako lidera w segmencie crossoverów, wprowadzającego w nim po raz pierwszy liczne rozwiązania techniczne oraz innowacyjne i praktyczne elementy stylistyczne. Należy do nich m.in. technologia Safety Shield, czyli jeden z najbardziej wszechstronnych w branży pakiet systemów zapewniających kompleksową ochronę, oraz najnowszy system NissanConnect z funkcją pełnej integracji ze smartfonem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane