/  / Nowy pickup Mitsubishi

Nowy pickup Mitsubishi

null
© Mitsubishi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto nowa wersja modelu pickup Mitsubishi Triton, należącego do najlepiej sprzedających się pojazdów japońskiej firmy na świecie. Samochód trafi z czasem na rynki eksportowe, w tym m.in. do Europy.

Piątej generacji Mitsubishi Triton w pierwszej kolejności wchodzi do sprzedaży na rynku w Tajlandii – gdzie jest produkowany – a potem trafi też na eksport (w tym do Europy jako nowy L200). Docelowo auto będzie można kupić w około 150 krajach świata.

Zastępujący swojego poprzednika sprzed 9 lat, nowy Triton jest oferowany w wersji Single Cab, Double Cab i Club Cab. W gamie jednostek napędowych znajdują się do wyboru trzy silniki: obok znanej już konstrukcji 2,5 litra turbodiesel oraz benzynowej odmiany 2,4 litra, dochodzi jeszcze nowy turbodiesel 2.4 MIVEC.

Jak planuje generalny importer w Polsce, nowy pickup Mitsubishi (oznaczony jako L200) będzie miał swoją premierę nad Wisłą najprawdopodobniej w sierpniu przyszłego roku.

Na bazie modelu Mitsubishi powstanie też wersja pickup firmowana znaczkiem Fiata. Premiera rynkowa tego samochodu spodziewana jest na rynku europejskim w roku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane