/  / Nowy Peugeot 5008 – Metamorfoza

Nowy Peugeot 5008 – Metamorfoza

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Sama nazwa francuskiego modelu się nie zmieniła, ale cała reszta – tak. Peugeot 5008 w swoim najnowszym wcieleniu przybrał formę niczym SUV, który jest w stanie zabrać na pokład nawet 7 osób.

O diametralnej zmianie koncepcji modelu Peugeot 5008 – z minivana na crossovera lub SUV-a – prasa motoryzacyjna spekulowała już od pewnego czasu. Jak się okazało, doniesienia te okazały się prawdziwe. Nowa "5008" przypomina z zewnątrz mniejszego Peugeot 3008, choć ma od niego znacznie masywniejszą sylwetkę. Trudno się dziwić – w końcu samochód jest w stanie zabrać na pokład nawet do 7 pasażerów.

Przód nowego Peugeot 5008 zdominowała okazała atrapa chłodnicy z ozdobnymi listwami poprzecznymi, dumnie prężącym się logo producenta oraz wąskimi kloszami reflektorów, które przywodzą na myśl przymrużone oczy drapieżnika. Z tyłu znajdziemy zaś typowe dla francuskiej marki światła, które po włączeniu wyglądają niczym pazury lwa.

Peugeot 5008 dysponuje rozstawem osi rzędu 2,84 metra, a długość nadwozia to 4,64 m. Auto jest zatem o 19 cm dłuższe od nowej "3008", a zarazem o 11 cm góruje nad swoim poprzednikiem. Na pokładzie użytkownik ma do dyspozycji w drugim rzędzie trzy oddzielne i składane fotele o zmiennym stopniu pochylenia oparcia, natomiast w trzecim – dwa siedzenia, które można złożyć na płasko w podłodze lub wyjąć.Malutka kierownica i hi-tech
Do kabiny trafiała udoskonalona wersja deski rozdzielczej spod znaku lwa – czyli tzw. i-Cockpit. Mamy tu więc małych rozmiarów kierownicę, która posiada spłaszczenia z góry i z dołu, oraz wyświetlacz ulokowany w polu widzenia drogi z 12,3-calowym panelem o wysokiej rozdzielczości. Użytkownik może dowolnie zmieniać i personalizować ustawienia wyświetlacza w zależności od doboru informacji, które mają być widoczne bezpośrednio w zasięgu wzroku. Estetykę konfiguracji podkreślają przyjemne dla oka animacje oraz przejścia obrazu.

Całość uzupełnia 8-calowy ekran dotykowy, który wygląda jak tablet umieszczony pośrodku deski rozdzielczej. A reszta to konsola z rzędem chromowanych przełączników, które przypominają klawisze fortepianu. Służą one m.in. do obsługi systemu audio, klimatyzacji, nawigacji lub smartfona (w wyposażeniu pojawi się funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLink i Apple Carplay).

Na liście oferowanego wyposażenia dla Peugeot 5008 figurują nawet takie pozycje jak chociażby rozpylacz zapachów, nagłośnienie firmowane marką Focal oraz funkcja wielopunktowego masażu w przednich fotelach.

W zależności od rynku, producent zaserwuje klientom na wyboru cztery wersje benzynowe oraz sześć konfiguracji z jednostką wysokoprężną, przy czym odmiana 2.0 BlueHDi/180 KM w połączeniu z 6-biegowym automatem zarezerwowana jest wyłącznie dla topowego Peugeot 5008 GT.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane