/  / Nowy Passat zalicza test Euro NCAP

Nowy Passat zalicza test Euro NCAP

null
© Volkswagen
null

Volkswagen Passat odrobił pracę domową w ramach przygotowań do prób zderzeniowych Euro NCAP. Dowodem jest uzyskanie maksymalnej oceny 5-gwiazdkowej tej prestiżowej organizacji.

5 gwiazdek za bezpieczeństwo ogólne dla nowego Passata jest wynikiem rezultatów uzyskanych w czterech następujących dziedzinach: ochrona dorosłych pasażerów oraz przewożonych dzieci w samochodzie, ochrona pieszych oraz działanie systemów wspierających pracę kierowcy.

Podczas testów Euro NCAP w zakresie ochrony dorosłych pasażerów, obejmujących oprócz uderzenia czołowego w aluminiową barierę (z prędkością 64 km/h i 40-procentowym pokryciem) także uderzenie boczne (z prędkością 50 km/h) oraz boczne zderzenie ze słupem (prędkość 29 km/h), Passat otrzymał 85% maksymalnej liczby punktów. Także w zakresie ochrony dzieci w samochodzie dzięki seryjnym mocowaniom ISOFIX i top teather Volkswagen legitymuje się ponad 87% możliwych do zdobycia maksymalnie punktów.

Przy badaniu bezpieczeństwa pieszych oceniane były detale konstrukcyjne Passata, które redukują niebezpieczeństwo obrażeń pieszych, na przykład ukształtowanie zderzaków i maski silnika.


Przy ocenie systemów bezpieczeństwa uwzględniono zagłówki zoptymalizowane pod kątem bezpieczeństwa, które w razie uderzenia od tyłu minimalizują ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego, oraz czujniki zapięcia pasów na wszystkich miejscach siedzących. Pozytywnie oceniony został także system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, dostępny od wersji wyposażenia Comfortline i zaliczany do systemów zwiększających bezpieczeństwo.

Nowy Passat jest wyposażony seryjnie w liczne elementy i rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo. Należą do nich poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera (z możliwością dezaktywacji prawej poduszki) oraz system kurtyn powietrznych chroniących głowy wraz z bocznymi poduszkami powietrznymi. Dodatkowo Volkswagen posiada seryjnie takie systemy jak ESC z ABS i asystentem hamowania, system automatycznego hamowania po kolizji, wskaźnik kontroli ciśnienia w oponach oraz system rozpoznający zmęczenie kierowcy.

W ofercie wyposażenia Passata znajdują się także zaawansowane systemy, które pomagają uniknąć kolizji w wyniku najechania na inny pojazd lub znacznie minimalizują skutki zderzenia. Należą do nich proaktywny system ochrony pasażerów, asystent jazdy w korkach, Emergency Assist oraz Trailer Assist (z funkcją stabilizacji przyczepy).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane