/  / Nowy Passat kontra Mondeo i spółka

Nowy Passat kontra Mondeo i spółka

null
© Volkswagen
null

Na rynku jest już Volkswagen Passat B8 – oferujący najnowsze zdobycze technologiczne koncernu, wraz z platformą MQB na czele. Jak nowy Passat wypada w porównaniu z czołowymi konkurentami w europejskim segmencie aut klasy średniej?

W aktualnym wydaniu tygodnika "Motor" można znaleźć test porównawczy, w którym naprzeciwko modelu Volkswagen Passat Variant nowej generacji stanęło aż osiem kombi klasy średniej – na czele z Fordem Mondeo IV. Do zestawienia wybrano bogato wyposażone wersje następujących modeli z silnikiem wysokoprężnym o mocy zbliżonej do 150 KM:
- Citroen C5 Tourer
- Ford Mondeo
- Hyundai i40 Wagon
- Mazda6 Sport Kombi
- Opel Insignia Sports Tourer
- Peugeot 508 SW
- Renault Laguna Grandtour
- Skoda Superb Combi
- Volkswagen Passat Variant

Poszczególne samochody oceniano za nadwozie/wnętrze, układ napędowy, właściwości jezdne, bezpieczeństwo, a dodatkowo – za wyposażenia i koszty.

Po podliczeniu wszystkich punktów pierwsze miejsce w teście zapewnił sobie Volkswagen Passat. Reprezentant koncernu z Wolfsburga wyprzedził w zestawieniu kolejno Forda Mondeo oraz Skodę Superb. Dodajmy, że ten ostatni model to jeszcze wersja sprzed zmian generacyjnych. Superb III dopiero co miał swoją premierę, a jego debiut w salonach sprzedaży nastąpi mniej więcej w połowie bieżącego roku (patrz TUTAJ).

Więcej informacji na temat megatestu z udziałem nowego Volkswagena Passata i jego 8 rynkowych konkurentów znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika Motor (08/2015).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane