/  / Nowy Passat i pierwsze przymiarki cenowe

Nowy Passat i pierwsze przymiarki cenowe

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W Niemczech klienci mogą już składać pierwsze zamówienia na model Volkswagen Passat nowej generacji. W salonach dealerskich samochód pojawi się oficjalnie w listopadzie.

Klienci w Niemczech mogą już składać wstępne zamówienia na nowego Passata. Aktualnie dostępna jest jedna wersja benzynowa TSI 150 koni oraz dwie odmiany wysokoprężne TDI do wyboru – wśród nich dwulitrowy bi-turbo o mocy 240 KM.

150-konny benzynowiec o pojemności 1,4 litra spala według danych fabrycznych około 4,9 litrów paliwa na 100 km (Variant: 5,1 l/100 km). Passat z takim silnikiem pod maską, oferowany w wersji wyposażenia Comfortline, jest dostępny na rynku niemieckim w cenie 30 375 EUR (Variant: 31 375 EUR).

Natomiast w gamie jednostek wysokoprężnych na potencjalnych klientów czekają aktualnie dwie konstrukcje 2.0 TDI, które rozwijają maksymalnie moc 150 lub 240 KM. Na szczególną uwagę zasługuje ten drugi silnik (2.0 bi-turbo TDI), który generuje moment obrotowy rosnący maksymalnie aż do 500 Nm.

Więcej o nowym VW Passacie przeczytać można tutaj:
Volkswagen Passat nr 8

Nowy Passat ze 150-konnym dieslem pod maską (wersja wyposażeniowa Trendline) jest do zamówienia w Niemczech za kwotę 30 250 EUR za sedana lub od 31 325 EUR, jeśli klient woli nadwozie typu kombi.

Znamy też niemieckie ceny na Passata z 240-konnym dieslem. Auto wyposażone zgodnie ze specyfikacją poziomu Comfortline można aktualnie zamówić w cenie od 43 635 EUR. Kombi jest droższe o 1 000 EUR. Wspomniana wersja dysponuje w standardzie 7-biegową przekładnią DSG oraz napędem na wszystkie koła 4Motion.


Do momentu premiery rynkowej nowego Passata gama dostępnych wersji silnikowo-wyposażeniowych będzie sukcesywnie poszerzana. W wersji bazowej Volkswagen będzie kosztował na rynku niemieckim od 25 875 EUR za sedana oraz od 26 950 EUR w przypadku kombi.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane