/  / Nowy Opel Vivaro Kombi

Nowy Opel Vivaro Kombi

Opel|
null
© Opel
nullnullnull

Światowa premiera wariantu kombi odbędzie się podczas targów Samochodów Użytkowych IAA (23 września–2 października) na stoisku firmy Opel, gdzie zostanie on pokazany po raz pierwszy także niemieckiej publiczności. Druga generacja tego modelu wyróżnia się dużo większą przestrzenią i dodatkową pojemnością ładunkową. Ponadto model będzie dostępny w wersji doublecab (furgon z podwójną kabiną) i w wersji platformy do zabudowy

Warianty furgon, kombi i doublecab są dostępne z dwoma długościami podwozia (4998 mm lub 5398 mm), dodatkowo furgon jest oferowany również w dwóch wysokościach (1971 mm lub 2465 mm). W porównaniu z poprzednikami nowe warianty Vivaro mają wydłużoną o maksymalnie 100 mm przestrzeń załadunkową. Ponadto kabina została wydłużona o 116 mm. Te zmiany skutkują większą ładownością, np. w furgonie wynosi ona aż 8,6 metrów sześciennych. Kierowcy i pasażerowie mogą optymalnie wykorzystać dodatkową przestrzeń dzięki licznym inteligentnym schowkom, które sprawiają, że nowy Opel Vivaro może bez problemu funkcjonować jako nowoczesne mobilne biuro.

Furgon posiada pełną stalową przegrodę oraz panele boczne w przestrzeni ładunkowej. Przesuwane drzwi boczne są w całości obite panelami, podobnie jak dwuskrzydłowe drzwi tylne, które można otwierać pod kątem 180 stopni. Niezwykle funkcjonalna deska rozdzielcza zwiększa atrakcyjność wnętrza. Na rynku polskim każdy wariant Vivaro jest wyposażony w klimatyzację i radioodtwarzacz z łączami Bluetooth i USB. Kanapa ze składaną częścią środkową pozwala zamienić furgon Vivaro w mobilne biuro. Siedzenie można łatwo przekształcić w małe biurko z odczepianą podkładką pod notatki i schowkiem, w którym zmieści się laptop.

W standardzie wariantu kombi jest wyjmowana 3-osobowa kanapa w drugim i trzecim rzędzie. Ponadto trzeci rząd posiada składane oparcia. Tylna część pojazdu jest wykończona za pomocą wewnętrznych paneli z tworzywa.

System multimedialny Opel IntelliLink z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym funkcją nawigacji, po raz pierwszy zainstalowany w modelu Vivaro, gwarantuje doskonałą łączność cyfrową ze światem. Aktualizacje map można pobierać na urządzenie USB.

W ramach dostępnych opcji są również rozmowy telefoniczne za pośrednictwem Bluetooth oraz strumieniowe odtwarzanie audio. Dodatkowo komfort zapewniają takie funkcje jak bezkluczykowy dostęp „Keyless Open & Start”.

Dwa silniki diesla, cztery poziomy mocy
Dwie zupełnie nowe jednostki typu turbodiesel pracujące na czterech poziomach mocy. Dostępne silniki to: 1.6 CDTI o mocy 66 kW/90 KM oraz 85 kW/115 KM wraz z jednostką 1.6 BiTurbo CDTI z doładowaniem sekwencyjnym i dwiema chłodnicami, zapewniające odpowiednio 88 kW/120 KM 103 kW/140 KM mocy
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane