/  / Nowy Opel Karl

Nowy Opel Karl

GM|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Mały, ale przestronny tego właśnie mogą oczekiwać nabywcy podstawowego modelu w gamie Opla, który trafi do sprzedaży latem 2015 r. Nazwa tego nowego samochodu – Karl – jest hołdem dla syna założyciela firmy.

Za mniej niż 10 000 euro klienci będą mogli nabyć pięciodrzwiowy samochód o długości 3,68 m, w którym może podróżować cztery lub opcjonalnie nawet pięć osób.

Karl jest napędzany trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności jednego litra.

Zdecydowane linie z charakterem
Na przodzie Karla widnieje charakterystyczny „uśmiech” Opla – wyrazista chromowana listwa z emblematem firmy Opel. Bok najmniejszego z Opli wyróżnia się trzema ostrymi precyzyjnie poprowadzonymi liniami.

Nowy 1.0 ECOTEC o mocy 75 KM to trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności jednego litra został opracowany specjalnie dla modelu Karl.

Przystępny cenowo Karl zostanie wyposażony w liczne funkcje poprawiające bezpieczeństwo i komfort. Poza standardowym elektronicznym programem stabilizacji z kontrolą trakcji, systemem ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania oraz systemem Hill Start Assist, ułatwiającym ruszanie na wzniesieniu, Karl może także zostać wyposażony w system ostrzegania przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu, który dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Dzięki czujnikom w przednich kamerach skanujących drogę system ostrzega kierowcę o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu za pomocą sygnału akustycznego oraz migającej żółtej diody w panelu wskaźników.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane