/  / Nowy Opel Insignia – Przymiarki cenowe

Nowy Opel Insignia – Przymiarki cenowe

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Można już składać zamówienia na nowy model flagowy Opla: wersja Insignia Grand Sport startuje z ceną od 25 940 euro, zaś Sports Tourer rusza od 26 940 euro (rynek niemiecki).

Nowa generacja Opla Insignii oferuje w standardzie systemy wspomagania kierowcy takie jak ostrzeganie przed kolizją wraz z funkcją wykrywania pieszego, automatyczne hamowanie awaryjne, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, asystent pasa ruchu z funkcją automatycznej korekty toru jazdy oraz monitorowanie odległości od pojazdu poprzedzającego. Co więcej, nawet wersja podstawowa limuzyny wyposażona jest w ekran dotykowy.

Druga generacja Insignii opiera się na zupełnie nowej architekturze. Pojazd waży nawet o 175 kilogramów mniej niż sedan w poprzedniej wersji i nawet o 200 kg mniej niż kombi (Sports Tourer). Ta znaczna redukcja masy oraz bardziej precyzyjny układ kierowniczy przyczyniły się do poprawy dynamiki jazdy.Ponadto oplowski flagowiec debiutuje wraz z szeroką gamą silników oraz przekładni o zoptymalizowanym tarciu wewnętrznym. Zużycie paliwa w spodziewanych silnikach wolumenowych – dostępnych w wersji Grand Sport (benzynowy 1.5 turbo, 1.6 CDTI) – zmniejszono w porównaniu do poprzednika o podobnych parametrach mniej więcej o 3-10%. Cytowane obliczenia podano według światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich (WLTP).

Ceny i specyfikacje Insignii dla rynku polskiego zostaną podane w późniejszym czasie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane