/  / Nowy Opel i przymiarki cenowe

Nowy Opel i przymiarki cenowe

Opel|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Opel ogłasza cenę podstawowej wersji nowego miejskiego SUV-a, jaki dostępny będzie na wybranych rynkach sprzedaży od 30 czerwca. Opel Adam Rocks, bo o nim mowa, startuje z poziomu niecałych 16 000 euro.

Przy okazji niemieckiej premiery modelu Adam Rocks na mototargach AMI w Lipsku firma Opel podała cenę podstawowej wersji miejskiego minicrossovera tej marki. Adam Rocks startuje na rynku niemieckim w cenie od 15 990 EUR (sugerowana cena detaliczna z VAT).

Jak zapowiada generalny importer, data polskiej premiery rynkowej oraz cena zostaną ogłoszone w drugiej połowie bieżącego roku.

Nowy Opel, dostępny na wybranych rynkach od 30 czerwca, wprowadza jeszcze więcej kolorytu i stylu do gamy modelu Adam, która może pochwalić się wynikiem łącznie ponad 80 000 zamówień od klientów.

Już w wersji podstawowej Adam Rocks ma bogate standardowe wyposażenie, obejmujące m.in. klimatyzację, skórzane pokrycie kierownicy, podgrzewane lusterka, tempomat i moduł Bluetooth umożliwiający podłączenie telefonu. Standardem jest także brezentowy dach Swing Top, który otwiera się elektrycznie zaledwie w ciągu pięciu sekund, a także spersonalizowany kluczyk.

Opcjonalny jest natomiast system multimedialny Opel IntelliLink.

Dzięki nakładkom ochronnym wokół całego nadwozia i zawieszeniu podwyższonemu o 15 milimetrów, mierzący 3,74 metra długości Adam Rocks nabrał muskularnego wyglądu. Wraz z nim w rodzinie modeli Adam pojawia się przedstawiciel zupełnie nowej generacji silników. To jednolitrowa jednostka ECOTEC Direct Injection Turbo, wyróżniająca się wyjątkowo niskim poziomem hałasu i wibracji.

Wspomniany silnik spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 6, a obydwie jego odmiany różniące się mocą 90 KM i 115 KM już od niskich obrotów generują 166 Nm momentu obrotowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane