/  / Nowy Opel Corsa - ceny i wyposażenie

Nowy Opel Corsa - ceny i wyposażenie

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Opel ujawnił ceny i specyfikacje nowej Corsy, której premiera odbyła się na salonie motoryzacyjnym w Paryżu. Pojazd bazuje na płycie podłogowej poprzednika, ma identyczny rozstaw osi i niemal identyczne wymiary. W palecie pojawiły się nowe silniki, skrzynie biegów i bogatsze wyposażenie.

Nowa generacja Corsy oferowana jest aż w 72 konfiguracjach. Nowością w gamie silników jest turbodoładowana, trzycylindrowa jednostka o poj. 1 litra dostępna w dwóch wariantach mocy - 90 i 115 KM. Zmodernizowany został także turbodoładowany silnik o poj. 1.4 litra, który obecnie osiąga (zaledwie) 100 KM i rozwija maksymalny moment obrotowy o wartości 200 Nm (wcześniej 120 KM i 175 Nm). W początkowej ofercie znalazł się tylko jeden silnik wysokoprężny o poj. 1.3 litra o mocach 75 i 95 KM. Jeżeli chodzi o skrzynie biegów, nowością jest 6-stopniowy automat. Łącznie klient ma do wyboru 8 wersji silnikowych i 4 skrzynie biegów.

TUTAJ znajdziecie Państwo kompletny cennik, dane techniczne i wyposażenie nowej Corsy.

Pierwsza oferta obejmuje 4 wersje wyposażenia - Essentia, Enjoy, Color Edition i Cosmo. Niestety, tanio nie jest. Bazowa wersja z trzydrzwiowym nadwoziem i silnikiem 1.2 o mocy 70 KM kosztuje 40 800 PLN. Dopłata do wersji 5-ciodrzwiowej wynosi 1 300 PLN. Znacznie droższe są silniki wyposażony w turbosprężarkę. Znana jednostka o poj. 1.4 litra (100 KM) kosztuje min. 51 650 PLN, za wersję Enjoy z nadwoziem trzydrzwiowym. Jeszcze drożej wyceniono 1-litrowy silnik. Wersja 90-konna kosztuje minimum 54 150 PLN, a 115-konna aż 56 150 PLN. Obydwie wartości dotyczą trzydrzwiowego nadwozia i wersji Enjoy. Fani Diesla muszą przygotować minimum 55 700 PLN. Ten silnik w wersji 75-konnej oferowany jest także w podstawowej wersji Essentia. Po dokupieniu klimatyzacji, jego cena rośnie do absurdalnych 59 000 PLN.

W chwili debiutu importer nie wprowadził żadnej oferty rabatowej.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane