/  / Nowy Nissan Qashqai rozbity!

Nowy Nissan Qashqai rozbity!

null
© Nissan
null

W najnowszej edycji testów zderzeniowych Euro NCAP sprawdzono zakres ochrony, jaki zapewnia pasażerom model Nissan Qashqai nowej generacji. Próbie poddano wersję według specyfikacji poziomu Acenta, wyposażoną w silnik 1.5 dCi.

Podczas testów zderzenia czołowego przedział pasażerski modelu Qashqai pozostał stabilny. Odczyty z manekina potwierdzają dobrą ochronę kolan i ud kierowcy oraz pasażera. Maksymalną liczbę punktów przyznano po oględzinach manekina znajdującego się na siedzeniu kierowcy, podkreślając dobrą ochronę wszystkich regionów ciała. Maksymalną ilość punktów Qashqai zdobył również w teście bariery bocznej, gwarantując dobry poziom ochrony wszystkich części ciała.

Nowy Nissan Qashqai także nie zawiódł w dziedzinie bezpieczeństwa przewożonych dzieci. Na podstawie odczytów z manekinów zastępujących dzieci w badaniach dynamicznych Qashqai zdobył maksymalną liczbę punktów za ochronę 18-miesięcznego niemowlęcia.

W podsumowaniu raportu Euro NCAP stwierdzono, że przedni zderzak w Qashqaiu uzyskał maksymalną liczbę punktów w zakresie ochrony nóg pieszego w przypadku, jeśli dojdzie do potrącenia przez nadjeżdżający pojazd.

Ostatecznie Nissan Qasqhai uzyskał następujące oceny w dziedzinie bezpieczeństwa:
ocena łączna (gwiazdki): 5
- bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 88% (34 punkty)
- bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 83% (41 punktów)
- bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 69% (25 punktów)
- ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 79% (10 punktów)

Nowy Nissan Qashqai wyposażony jest w liczne rozwiązania technologiczne, który zadanie jest wspieranie pracy kierowcy. W skład pakietu Safety Shield, oferowanego w omawianym modelu, wchodzi autonomiczny system hamowania awaryjnego, system monitorujący zachowanie kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych, a także kilka innych układów wspomagających kierowcę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane