/  / Nowy Nissan Note zaprasza do środka

Nowy Nissan Note zaprasza do środka

Nissan|
null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nissan Note kojarzony jest z inteligentnym układem wnętrza. W nowym modelu zastosowano udoskonalone rozwiązania pozwalające zapewnić jeszcze więcej miejsca w kabinie, bardziej pojemny bagażnik i nowe elementy ułatwiające rodzinne podróże.

Samochód gwarantuje również większy komfort podróżowania, ma bogatsze wyposażenie i posiada niespotykane dotąd w tym segmencie technologie, co czyni go zaawansowanym narzędziem w rękach kierowcy.

Układ deski rozdzielczej jest prosty i czytelny, a poszczególne funkcje są łatwe w codziennym użytkowaniu. Użyte materiały potęgują wrażenie wysokiej jakości, a zoptymalizowany i inteligentny układ najważniejszych przyrządów zapewnia wygodną jazdę.

Zgodnie z oczekiwaniami nabywców samochodów marki Nissan, nowy Note został stworzony z dużą dbałością o szczegóły, również w aspektach, którymi inni producenci często nie zaprzątają sobie głowy. Przykładem może być panel wskaźników.

Wyświetlacz wbudowany w deskę rozdzielczą pokazuje parametry istotne w europejskich warunkach drogowych, zapewniając maksymalną przejrzystość w każdej sytuacji. Kierowca ma również do dyspozycji dwa wskaźniki eko wyświetlające informacje o wydajności jazdy.

Wskaźnik informujący o sposobie korzystania z pedału przyspieszenia ma formę niewielkiej tarczy, a wyświetlana na niej wartość zależna jest od pozycji pedału przyspieszenia. Nagłe wciśnięcie pedału do oporu powoduje wyświetlenie niskiej "oceny", natomiast łagodniejsze korzystanie z pedału przyspieszenia umożliwia uzyskanie lepszego wyniku, który świadczy o tym, że jazda jest bardziej przyjazna dla środowiska.

Kierowca ma również do dyspozycji wskaźnik ekonomicznej jazdy. Ma on formę zielonego paska, usytuowanego ponad zestawem trzech głównych wskaźników, z 5-punktowym wskaźnikiem diodowym, informującym o stopniu ekonomicznej jazdy (w przypadku mało ekonomicznej jazdy podświetlany jest jeden punkt, trzy punkty są podświetlane w przypadku średnio ekonomicznej jazdy, a pięć, gdy kierowca jedzie bardzo ekonomicznie).

System przez cały czas ocenia wydajność jazdy, przekazując kierowcy informacje w czasie rzeczywistym. Przy mało wydajnej jeździe podświetlony jest tylko środkowy element. Przy maksymalnej wydajności - cały pasek.

Na koniec każdej podróży kierowca uzyskuje ogólny wynik. System ocenia wydajność jazdy w skali do pięciu gwiazdek.

Udoskonalenie panelu przyrządów pochłonęło sporo czasu i badań przeprowadzonych przez zespół Nissana ds. projektowych i inżynierskich. Analizowano i testowano czcionki, poziomy podświetlenia oraz gęstość napisów, aby stworzyć jak najbardziej optymalny zestaw.

Wygląd konsoli środkowej również zdradza dbałość Nissana o szczegóły. Uporządkowana, intuicyjna i dająca wrażenie wysokiej jakości deska rozdzielcza jest łatwa w obsłudze i bardzo przyjemna dla oka. Okrągłe pokrętła do regulacji ogrzewania i wentylacji ułożono w logiczny sposób wokół centralnego wyświetlacza, a ekran systemu informacji i komunikacji usytuowany jest na wysokości zapewniającej odpowiednią czytelność danych wyświetlanych podczas jazdy.

Samochód posiada wiele przydatnych schowków, półek i przegródek, w których można bezpiecznie przechowywać różnego rodzaju przedmioty. Schowek po stronie pasażera z przodu składa się z dwóch części: w górnej mieści się port USB i wejście Aux-in. Takie umiejscowienie obu portów sprawia, że użytkownik unika bałaganu w okolicy konsoli środkowej, powodowanego przez plątaninę kabli, i nie zostawia drogich urządzeń elektronicznych na widoku w samochodzie.

Przestrzeń dla pasażerów siedzących z tyłu to kolejny atut nowego Note. Model ten nie tylko zapewnia większą ilość miejsca i funkcjonalność niż konkurenci z segmentu B, ale jest pod tym względem lepszy od wielu samochodów z wyższych segmentów.

Praktyczne i innowacyjne rozwiązania w tylnej części kabiny nowego Note są efektem wniosków wyciągniętych z szeroko zakrojonych badań.

Zespół zajmujący się projektowaniem nowego Note szybko odkrył, że maksymalizacja przestrzeni na nogi jest kluczem do stworzenia funkcjonalnej, łatwej w użytkowaniu kabiny. Duża ilość miejsca na nogi zapewnia większy komfort pasażerom podróżującym z tyłu i ułatwia montaż oraz korzystanie z fotelików dziecięcych.

W wyniku dążenia do zapewnienia maksymalnie wydajnej przestrzeni Note oferuje pasażerom podróżującym z tyłu przestrzeń na nogi wynoszącą aż 639 mm. To zostawia daleko w tyle nie tylko rywali z segmentu B, ale również wiele modeli z segmentów C i D.

Note jest samochodem rodzinnym nie tylko ze względu na przestronne wnętrze. Ponieważ duża ilość miejsca dla pasażerów jadących z tyłu jest mało przydatna, jeśli trudno jest się tam dostać, tylne drzwi nowego Note otwierają się pod kątem prawie 90 stopni.

Efekt? Łatwy dostęp dla pasażerów, do bagaży oraz wygodne korzystanie z fotelików dziecięcych.

Bagażnik Nissana Note ma pojemność 295 litrów. Do tego dochodzi dodatkowy schowek o pojemności 30 litrów pod podłogą bagażnika. Łatwa w czyszczeniu powierzchnia schowka umożliwia przewożenie delikatnych czy wartościowych przedmiotów z dala od spojrzeń ciekawskich.

Aby zmaksymalizować pojemność i tak już dużego bagażnika Note, Nissan opracował Pakiet Rodzinny, dostępny standardowo w wersji Tekna i opcjonalnie w wersji Acenta.

Pakiet ten obejmuje m.in. przesuwaną w zakresie 160 mm tylną kanapę. Po przesunięciu kanapy maksymalnie do przodu pojemność bagażnika wzrasta o 86 litrów, dając w sumie 411 litrów.

To czyni nowego Note bardziej praktycznym niż wszyscy rywale z segmentu B, a także zapewnia lepsze parametry niż w przypadku minivanów o mało zgrabnym i mniej dynamicznym kształcie nadwozia.

Kolejnym praktycznym elementem Pakietu Rodzinnego jest specjalnie opracowana dwuelementowa przegroda Karakuri. Ta wielofunkcyjna przegroda bagażnika umożliwia różnorodny podział przestrzeni bagażowej w zależności od potrzeb. Można ją umieścić w bagażniku w wielu konfiguracjach, aby odpowiednio zabezpieczyć wszelkie przewożone przedmioty.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane