/  / Nowy Nissan Murano w USA

Nowy Nissan Murano w USA

null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W amerykańskiej fabryce Nissana w stanie Mississippi wystartowała seryjna produkcja nowego modelu Nissan Murano. Jest to wersja rocznik 2015 po zmianach generacyjnych.

Nissan Murano 2015 wyróżnia się dzięki takim elementom stylistycznym jak atrapa chłodnicy przypominająca literę V, reflektory LED o kształcie bumerangu, masywne przetłoczenia po bokach karoserii, jak również dynamicznie poprowadzona linia dachu.

Uruchomienie produkcji Murano na terenie USA to element szerszego planu Nissana, który chce inwestować w zakłady działające w tych krajach, gdzie dany model znajduje najwięcej klientów. Koncern chce, aby do roku 2015 docelowo 85% samochodów sprzedawanych przez Nissana w Starach Zjednoczonych pochodziło z produkcji w Ameryce Północnej.


Za Oceanem nowe Murano pojawi się w salonach sprzedaży pod koniec bieżącego roku. W dalszym ciągu nie mamy natomiast oficjalnych informacji, kiedy i czy w ogóle nowy crossover Nissana pojawi się też w sprzedaży na rynku polskim. Jeśli tak się stanie, wówczas miejscem produkcji egzemplarzy trafiających do klientów nad Wisłą będzie zapewne Japonia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane